Przejdź do treści

Spotkanie parafialnej grupy synodalnej

Dnia 19 lutego o godz. 19.oo odbyło się w naszej Parafii pierwsze spotkanie grupy synodalnej.

Na to pierwsze spotkanie przybyło 22 osoby. Dużo to czy mało (jedni  twierdzą, że dużo, inni, a wśród nich i ja, że mało). Najważniejsze, że ileś osób odpowiedziało pozytywnie na to wezwanie. Ważne też jest to, że stanowili reprezentację wszystkich pokoleń, od leciwych dziadków, poprzez ludzi w średnim wieku, a skończywszy na pokoleniu młodzieżowym.  Wszyscy uczestnicy wzięli też żywy udział w spotkaniu.

Uczestników powitał ks. proboszcz Tomasz Buliński,  który nakreślił w krótkich słowach cel naszego spotkanie, a następnie przedstawił pana Juliana Dworzeckiego – koordynatora powołanego z ramienia Parafii. Po tym wystąpieniu pożegnał się z nami, życząc nam owocnych obrad. Takie są zasady parafialnych spotkań synodalnych. To my świeccy mamy wypowiedzieć się w kwestii Kościoła. Mamy zastanowić się nad sprawami naszego lokalnego Kościoła. Mamy wypowiedzieć się, wysłuchać innych i poznać się wzajemnie. Mamy wskazać właściwą drogę, która powinna naprawić, wzmocnić nasz Kościół.

Pod przewodnictwem koordynatora Juliana Dworzeckiego, który należycie przygotowany, wyjaśnił nam wiele spraw związanych z Synodem, odpowiedział na wiele  nurtujących nas pytań, a następnie sprawnie poprowadził dyskusję. Głos zabrali prawie wszyscy uczestnicy spotkania.

Na zakończenie wspólnie ustaliliśmy datę następnego spotkania oraz tematy, na które będziemy dyskutować.

Na następne spotkanie, które odbędzie się dnia 5marca w parafialnej salce, o godzinie 19.oo, zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży dobro Kościoła. Każdy może się wypowiedzieć. Każdy ma do tego prawo. Zapraszamy.

Jerzy L. Olszewski