Przejdź do treści
 • Ogłoszenia duszpasterskie 3.12.2023

  1. Dziękujemy za wykonanie i podarowanie parafii pięknego wieńca adwentowego.
  2. Członkowie Caritas Parafii zebrali na rzecz potrzebujących 1840 zł. Bóg zapłać! Za tydzień zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  3. Zapraszamy na kiermasz świąteczny organizowany przez Duszpasterstwo Boże Dzieciaki, który odbywa się w sali młodzieży.
  4. Pobłogosławione opłatki oraz świece caritas rozprowadza młodzież również w sali młodzieży. Jest także nowy rodzaj świecy tzw. kula.
  5. Roraty z nauką dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18. Dzieci przychodzą na roraty z lampionami oraz podpisanymi serduszkami z dobrymi uczynkami. Codziennie będą losowane obrazki Matki Bożej. W sobotę roraty o godz. 7. Po tej Mszy św. zapraszamy wszystkich uczestników rorat na śniadanie do sali portretowej.
  6. Prosimy korzystać ze spowiedzi św. przedświątecznej przez cały Adwent a szczególnie w poniedziałki podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Spowiedź św. 20 minut przed każdą Mszą św.
  7. W intencji zmarłych i żyjących Członków Żywego Różańca zostanie odprawiona Msza św. w poniedziałek. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  8. W czwartek nabożeństwo w intencji powołań i za powołanych do służby w Kościele.
  9. Duszpasterstwo Młodzieży Radość wyjeżdża do rezerwatu Meteoryt w Morasku a następnie do sióstr Misjonarek Chrystusa Króla w sobotę o godz. 10 sprzed kościoła. Prosimy młodzież o zapisywanie się!
  10. Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu: Krąg Biblijny we wtorek po Mszy św.; Duszpasterstwo Młodzieży Radość w piątek o godz. 19; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki w sobotę o godz. 11; zespół dziecięcy Redemi w niedzielę o godz. 9:30; zespół młodzieżowy Fide Deo w niedzielę o godz. 11 i po Mszy św.
  11. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: kl. 8 – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 w sali portretowej; kl. 7 – w czwartek 14.12 o godz. 19 w sali młodzieży.
  12. Ostatnie dwie koperty ze szczegółami akcji „Dar Serca” dla dziecka są do odbioru w zakrystii.
  13. Do 18 grudnia trwa zbiórka żywności dla potrzebujących. Dary można przynosić do siedziby caritas w poniedziałki od godz. 16 do 17:30 lub do specjalnego kosza wystawionego jak co roku w Chacie Polskiej.
  14. Kolęda tak jak w ubiegłym roku będzie na zgłoszenie. Kto pragnie aby jego dom został pobłogosławiony przez kapłana, prosimy aby wypełnił kartkę, która jest wyłożona za ławkami i wrzucił ją do skrzyni.
  15. Nie mamy odpowiednio dużego samochodu by przywieźć choinki do kościoła z oddalonego o ok. 10 km. Mielna. Jeśli ktoś chciałby pomóc to prosimy o kontakt.
  16. Jest nowy numer dwutygodnika „Opiekun” w cenie 3,50 a w nim m. in.: Proponujemy rozpocząć adwent rekolekcjami, które przygotował ks. Piotr Śliżewski. To autor książek religijnych i założyciel portali internetowych; w artykule „Adwent u pradziadków” poznamy zwyczaje adwentowe, które dzisiaj mogą budzić zdziwienie; św. Łucję wspominamy w Kościele 13 grudnia. Niewiele wiadomo o tej Męczennicy, jednakże wielu artystów zdołało przedstawić ją pędzlem. Szczegóły znajdziecie w artykule „Święta niosąca światło”.
  17. Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 105 zapraszają na kiermasz świąteczny, który odbędzie się za tydzień przed kościołem. Środki zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na doposażenie świetlicy szkolnej.
 • Ogłoszenia duszpasterskie 26.11.2023

  1. Salezjański Wolontariat Misyjny(tekst na osobnej kartce).
  2. Dzisiaj członkowie Caritas Parafii przeprowadzają przed kościołem kwestę na rzecz potrzebujących.
  3. Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu: Krąg Biblijny we wtorek po Mszy św.; ministranci starsi w czwartek o godz. 19 w sali młodzieży; Duszpasterstwo Młodzieży Radość w piątek o godz. 19:30 Msza św.; ministranci młodsi w sobotę o godz. 10 w sali młodzieży; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki w sobotę o godz. 11; zespół dziecięcy Redemi w niedzielę o godz. 9:30; zespół młodzieżowy Fide Deo w niedzielę o godz. 11 i po Mszy św.
  4. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16 do 17:30. Prosimy nie przychodzić na ostatnią chwilę przed 17:30. Msza św. dla dzieci i dorosłych wynagradzająca za grzechy raniące Najświętsze Serce Jezusa o godz. 18. Msza św. dla młodzieży o godz. 19:30. W I sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca za grzechy raniące Niepokalane Serce Maryi o godz. 7 a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Do chorych z posługą sakramentalną ks. proboszcz uda się w piątek a ks. wikariusz w sobotę. Początek od godz. 8. Prosimy zgłaszać chorych i starszych parafian.
  5. Święto św. Andrzeja apostoła w czwartek. Pierwsza niedziela Adwentu i początek roku liturgicznego i duszpasterskiego w najbliższą niedzielę.
  6. Kiermasz świąteczny organizowany przez Duszpasterstwo Boże Dzieciaki odbędzie się za tydzień po Mszach św.
  7. Zachęcamy do udziału w akcji „Dar Serca”, prowadzonej przez Caritas naszej parafii, polegającej na przygotowaniu paczki świątecznej dla dziecka. Koperty ze szczegółami akcji są do odbioru w zakrystii.
  8. Caritas naszej parafii przeprowadza świąteczną zbiórkę żywności dla potrzebujących. Dary można przynosić do siedziby caritas(wejście jak do biura parafialnego) w poniedziałki od godz. 16 do 17:30 lub do specjalnego kosza wystawionego jak co roku w Chacie Polskiej. Zbiórka potrwa do 18 grudnia.
  9. Msze św. w tygodniu odprawiane będą w ogrzewanej kaplicy MB Fatimskiej.
  10. Zachęcamy do nabycia dwutygodnika „Opiekun” w cenie 3,50. Jest także dwumiesięcznik „Misyjne drogi”. Cena gazety to 6 zł.
  11. Zmarła śp. Małgorzata Przybylska-Nowak l. 42 z ul. Inowrocławskiej. Msza św. zostanie odprawiona we wtorek o godz. 12:45 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 14:15. Wieczny odpoczynek….