Duszpasterze

Ksiądz Tomasz Buliński – Proboszcz

Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! (1 Kor 1, 26)

Od 1.7.2017 roku mianowany proboszczem parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Poznaniu

 

 

 

 

Ksiądz Radosław Ślendak – Wikariusz

Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia. (Flp 4,13)

Od 25.08.2018 roku

 

 

Proboszczowie parafii Chrystusa Odkupiciela

  1. Ks. Czesław Grzonka
    pierwszy proboszcz ur. w 1906 r. wyświęcony 12.6.1932 r. Proboszczem na Osiedlu Warszawskim został od 1.7.1936 r. Aresztowany przez hitlerowców, osadzony w obozie koncentracyjnym w Dachau, zamęczony umiera tam 7.7.1942 r.
  2. Ks. Stanisław Michalak
    ur. w. 1906 r. wyświęcony 12.6 1932 r. Nominację na administratora parafii otrzymał 5.3.1945 r. Od 1 stycznia został proboszczem w Wysokoci, od 29.6.1969 zostaje proboszczem w Wolsztynie, później dziekan zbąszyński. Zmarł 9.1.1982 r.
  3. Ks. Józef Eggert
    ur. w 1905 r. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1933r. Od 1.10.1946 r. został proboszczem parafii Chrystusa Odkupiciela.
  4. Ks. Stanisław Bielski
    ur. w 1913 r. święcenia kapłańskie przyjął tajnie w 1940 r. Spełniał w ukryciu funkcję kapelana w szpitalu w Ostrowie, później przy kościele Pana Jezusa w Poznaniu i innych miastach. Po wyzwoleniu został wikariuszem w parafii na Jeżycach. Od 1.7.1949 r. obejmuje parafię Chrystusa Odkupiciela. Na własną prośbę przeniesiony zostaje do parafii św. Rocha a od 1.3.1974 r. obejmuje parafię św. Anny w Poznaniu. Zmarł 5.10.1974.
  5. Ks. Stanisław Dziurkiewicz
    ur. 4.2.1918 r. święcenia kapłańskie przyjął 2.6.1946 r. Parafię Chrystusa Odkupiciela objął od 5.4.1962 r. Umarł 8.6.1973 r. Pochowany na cmentarzu w Miłostowie.
  6. Ks. Walenty Szymański
    ur. 13.2.1923 r. Na kapłana wyświęcony 19.5.1951 r. Od 1.7.1958 r. został proboszczem parafii Wierzenica-Kobylnica, od 1.7.1963 r. jest proboszczem w Owińskach. 1.2.1973 r. został proboszczem parafii Chrystusa Odkupiciela. Wybudował nowy kościół i plebanię. Stanowisko proboszcza pełnił do 30.6.1992 r.
  7. Ks. Wojciech Ławniczak
    ur. 25.3.1942 r. Na kapłana wyświęcony 20.5.1967 r. Pełnił funkcję wikariusza w Poniecu, potem przez 11 lat w Poznaniu na Winiarach, Łazarzu i w kościele św. Marcina. Od 13.12.1981 r. został proboszczem w Podstolicach, potem w Szamocinie a od 1.7.1992 r. do 30.06.2017 r. proboszczem parafii Chrystusa Odkupiciela.
  8. Ks. Tomasz Buliński
    ur. 4.4.1968 r. Święcenia kapłańskie przyjął 25.05.1995 r. Zostaje wikariuszem w Grodzisku Wlkp. w par. Najświętszego Serca Pana Jezusa. W latach 1997-2002 jest wikariuszem w Poznaniu w par. Matki Bożej Zwycięskiej a następnie w latach 2002-2007 w Nowym Tomyślu w par. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na kolejny wikariat zostaje skierowany do Gostynia do par. św. Małgorzaty, gdzie przebywa do roku 2011. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gadecki mianuje go proboszczem parafii św. Michała Archanioła w Dolsku, gdzie pełni urząd do roku 2017 a następnie od 1.07.2017 r. proboszczem parafii Chrystusa Odkupiciela w Poznaniu. Od 2018 roku dodatkowo pełni funkcję Archidiecezjalnego Duszpasterza Młodzieży.

Wikariusze:

  • ks. Radosław Ślendak (od 25.08.2018)
  • ks. Marcin Przybylski (25.08.2014 r.- 12.2017 r.)
  • ks. Tomasz Kulka (2010-2014)
  • ks. Jacek Zjawin (2005-2010)
  • ks. Marek Jański (2000-2005)
  • ks. Sławomir Majchrzak
  • ks. Tadeusz Naskręt (1990 – 1997)
  • kard. Zenon Grocholewski (1963 – 1966)