Przejdź do treści

Zespół młodzieżowy FIDE DEO

ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE! Czyli parę słów o scholi Fide Deo.

Fide Deo to nic innego jak zawołanie Ufaj Panu. Tak też nazywa się nasz zespół, który śpiewa w czasie każdej Mszy Świętej w niedzielę o godz. 12:00. Zespół o tej samej nazwie działał już w 2001 roku lecz tworzyły go inne osoby.

A tak właściwie, po co my to wszystko robimy? Po co śpiewamy, poświęcamy tyle czasu na próby, przygotowania, angażujemy tylu młodych ludzi, skoro może za nas zrobić to po prostu organista? Dlaczego wypełniamy właśnie w ten sposób nasz wolny czas, nic za to w zamian nie dostając…? Bzdura! To właśnie tutaj czerpiemy siły i energię do codziennych zmagań i trudności. To miejsce daje nam poczuć, że nie jesteśmy sami w naszych problemach. Mamy tu ludzi, z którymi dzielimy się naszą wiarą, nadzieją i radością. Co więcej, ktoś kiedyś powiedział: „kto śpiewa, ten dwa razy się modli, a kto fałszuje modli się potrójnie!”. Śpiew w zespole uczy nas modlitwy, którą często trudno wyrazić za pomocą słów.

Spotykamy się co tydzień w sobotę w sali młodzieżowej o godz. 12:00 i w niedzielę w kościele o godz. 11:00. W tym miejscu pragniemy zaprosić wszystkich młodych ludzi od 7 klasy szkoły podstawowej do małej zmiany w swoim życiu. Dołączcie do zespołu! Zacznijmy wspólnie UFAĆ PANU!

 Warsztaty muzyczne Fide Deo

Triduum Paschalne jest co raz bliżej, a co za tym idzie czas brać się do roboty ! A pracy jest mnóstwo. Dlatego nasz parafialny zespół młodzieżowy udał się na warsztaty muzyczne, gdzie doskonalił swój śpiew. „Oto ci, których wybrałeś …” Fide Deo w pełnym składzie, w piątek po Drodze Krzyżowej (29 marca) wyruszył w stronę Błażejewa (obok Dolska), by w zaciszu polskiej wsi mogli ćwiczyć przed wielkim wydarzeniem.

Daleko za Poznaniem, gdzie z początku było głucho i cicho, było słychać tylko miauczenie kotów i ćwierkanie ptaków, mieszkańcy od soboty rana mogli słyszeć anielskie głosy. Mogło się wydawać, że dobiegają prosto z nieba, ale ten głos dobiegał z kościółka w Błażejewie, gdzie Zespół Fide Deo rozpoczął swój dzień od porannej Mszy Świętej. A potem już tylko próby, próby, próby …. Oczywiście z małymi przerwami, gdzie mogło się wydawać, że mają już dość śpiewania, a oni co zrobili ? Śpiewali dalej ! Czas warsztatów minął bardzo szybko, ale należał do bardzo owocnych. Fide Deo z tygodnia na tydzień śpiewa co raz lepiej, bo przecież w końcu śpiewają na Chwałę Panu !

Każdy z was może podziwiać efekty ich pracy i wysiłku jaki włożyli w doskonalenie swoich umiejętności! Dlatego zgromadźmy się wszyscy podczas Triduum Paschalnego, aby wspólnie śpiewać i modlić się do naszego Pana. Śpiew tylko pomaga w rozmowie z Bogiem, bo to On jest Najważniejszy.

Tekst: Anna Korcz