Przejdź do treści

Powołanie Kuby

Dnia 27 września br. o godzinie 15:00 w naszej salce parafialnej odbyło się ministrancko – młodzieżowe pożegnanie naszego przyjaciela – kościelnego Jakuba Kaczmarka. Wszyscy już chyba wiedzą jaki był tego powód. Nasz Jakub wstapił bowiem do zakonu oo. Benedyktynów w Biskupowie (woj. opolskie). Każdy kto chciał mógł z Jakubem zamienić słowo, dowiedzieć się trochę nt. życia w zakonie i tego jak on rozeznał pójście tą drogą. Ksiądz Proboszcz wraz z księdzem Marcinem przygotowali kawę, herbatę i małe co nieco, co byśmy z głodu nie pomarli. Atmosfera udzielała się młodszym ministrantom, którzy swoją energię wyładowali grając w piłkę. Można było odczuć, że każdy krył w sobie pewnego rodzaju smutek z powodu rozstania z br. Jakubem. Jednakże każdy tak naprawdę cieszył i cieszy się z tego, jaką drogą nasz bart pójdzie.

Dodatkowo we wtorek 29.09, czyli w dniu w którym Jakub wyjeżdżał z Poznania, o godzinie 6:45 odbyła się Msza Święta w jego intencji w kaplicy Sióstr Miłosierdzia Wincentego à Paulo przy ul. Mińskiej 14, którą odprawił kapelan – ks. Stanisław Witek.

Powierzajmy br. Jakuba szczególnie naszym modlitwom, postom i wszelkim innym rodzajom wsparcia duchowego.

Każdego kto chciałby dowiedzieć się trochę o wspólnocie do której Kuba wstąpił zapraszam do odwiedzenia strony monasteru benedyktyńskiego: http://benedyktyni.org/

kl. Filip Byczyński

fot. Jerzy Olszewski