26-27.10.2018 Czuwanie nocne na Jasnej Górze

Noc u Matki

W piątek 26 października my jako młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży Radość wraz z  naszym duszpasterzem księdzem Tomaszem udaliśmy się z innymi młodymi pielgrzymami z Archidiecezji Poznańskiej do Częstochowy, do Matki, na całonocne czuwanie w intencji Synodu o Młodych jaki odbywał się w tym czasie w Watykanie.

Począwszy od Apelu Jasnogórskiego o godzinie 21 na Jasnej Górze rozpoczęliśmy nasz trud związany z całonocnym czuwaniem i adoracją.  Pamiętając o Synodzie, modliliśmy się i czuwaliśmy przed obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze. Nasze Duszpasterstwo Młodzieży miało niespotykany zaszczyt prowadzić półtoragodzinną adoracje, w której nawiązywaliśmy do przemówień  Ojca Świętego Jana Pawła II do młodych. Również podczas Mszy Świętej mieliśmy okazję być bardzo blisko Czarnej Madonny. Podczas “Nocy u Matki” towarzyszył nam chór i orkiestra Jordan, którzy wzbogacili naszą adorację oraz Mszę Świętą o przepiękny śpiew. Dzięki temu mogliśmy lepiej modlić się w intencji z jaką tam przyjechaliśmy, o Synod.

Po nieprzespanej nocy o godzinie 6 nad ranem ruszyliśmy w drogę powrotną do Poznania, do naszych parafii. Wszyscy pomimo wielkiego zmęczenia wiedzieliśmy, że nasza ofiara jaką ponieśliśmy, nie pójdzie na marne, a nasza modlitwa wspomoże obradujących.

 

Anna Korcz