23.03.2019 Warsztaty muzyczne Fide Deo w Błażejewie

Warsztaty muzyczne Fide Deo

Triduum Paschalne jest co raz bliżej, a co za tym idzie czas brać się do roboty ! A pracy jest mnóstwo. Dlatego nasz parafialny zespół młodzieżowy udał się na warsztaty muzyczne, gdzie doskonalił swój śpiew. „Oto ci, których wybrałeś …” Fide Deo w pełnym składzie, w piątek po Drodze Krzyżowej (29 marca) wyruszył w stronę Błażejewa (obok Dolska), by w zaciszu polskiej wsi mogli ćwiczyć przed wielkim wydarzeniem.

Daleko za Poznaniem, gdzie z początku było głucho i cicho, było słychać tylko miauczenie kotów i ćwierkanie ptaków, mieszkańcy od soboty rana mogli słyszeć anielskie głosy. Mogło się wydawać, że dobiegają prosto z nieba, ale ten głos dobiegał z kościółka w Błażejewie, gdzie Zespół Fide Deo rozpoczął swój dzień od porannej Mszy Świętej. A potem już tylko próby, próby, próby …. Oczywiście z małymi przerwami, gdzie mogło się wydawać, że mają już dość śpiewania, a oni co zrobili ? Śpiewali dalej ! Czas warsztatów minął bardzo szybko, ale należał do bardzo owocnych. Fide Deo z tygodnia na tydzień śpiewa co raz lepiej, bo przecież w końcu śpiewają na Chwałę Panu !

Każdy z was może podziwiać efekty ich pracy i wysiłku jaki włożyli w doskonalenie swoich umiejętności! Dlatego zgromadźmy się wszyscy podczas Triduum Paschalnego, aby wspólnie śpiewać i modlić się do naszego Pana. Śpiew tylko pomaga w rozmowie z Bogiem, bo to On jest Najważniejszy.

Tekst: Anna Korcz