Przejdź do treści

11.06.2022 PARAFIALNY FESTYN

Pierwszy Parafialny Festyn odbył się w naszej Parafii 12 września 2008 roku. Była to inicjatywa Macieja Olszańskiego, który to wspólnie z Jerzym Olszewskim, przy wsparciu ks. proboszcza Wojciecha Ławniczaka – zorganizowali liczną grupę zaangażowanych parafian, którzy wspólni stworzyli wspaniałe widowisko.

Następne festyny odbyły się w latach 2009, 2010, 2011. Później, niestety, nastąpiła przerwa. Dopiero w roku 2017 w związku z pożegnaniem ks. Wojciecha Ławniczaka, który przechodził na emeryturę zorganizowano w dniu 18 czerwca kolejny Parafialny Festyn.

W 2018 roku z inicjatywy naszego nowego proboszcza ks. Tomasza Bulińskiego, pod jego przewodnictwem w dniu 17 czerwca odbył się kolejny Parafialny Festyn. W następnym roku kontynuowano tradycję, Festyn odbył się 16 czerwca 2019 roku. I odtąd miały się odbywać każdego roku. Niestety, pandemia, zakaz zgromadzeń, nie pozwoliły na odbycie festynów przez dwa lata.

Dopiero w tym roku zniesiono ograniczenia i mógł się odbyć kolejny Parafialny festyn. I odbył się 11 czerwca.

Rozpoczął się o godzinie 15.30. Otwarcia dokonał tego ks. proboszcz Tomasz Buliński razem z prowadzącymi cała imprezę młodymi wykonawcami  – Pauliną Filary i Mateuszem Bulińskim. To cieszy, że młodzi ludzie przejęli inicjatywę, że godnie zastąpili odchodzących na emeryturę „dziadków”.

Cały czas na scenie prezentowały się muzyczne zespoły,  jako pierwszy wystąpił nasz parafialny dziecięcy zespół Redemi. Później prezentowały się zespoły: Błysk Światła, Soli Deo, Fide Deo, Urszula Tuchołka i na koniec zespół The Move

Przez cały czas trwały konkursy, zabawy dla dzieci, była tez dmuchana zjeżdżalnia. Był również kiermasz książek, sprzedaż biżuterii z koralików, cukrowa wata, grill, kawiarenka.

Przez cały czas można było nabywać „cegiełki” na rzecz prac prowadzonych w naszym kościele, które mogły wsiąść udział w losowaniu głównych nagród.

Uroczyste zakończenie Parafialnego Festynu nastąpiło o godzinie 21.oo. Zakończył go Apel Jasnogórski.

Tekst, foto – Jerzy Olszewski