OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 21 CZERWCA 2026
Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku po Mszy św., w sobotę i w niedzielę o godz. 17:40.
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej spotkanie dla rodzin odmawiających wspólnie różaniec; w sali młodzieży spotkanie z ratownikiem wodnym, naszym parafianinem p. Stanisławem Regenem. Tematem spotkania będzie ratownictwo wodne i bezpieczeństwo w czasie wakacji.
Dzisiaj popołudniem organizujemy spotkanie dla małżeństw i rodzin z dziećmi. Początek o godz. 15:00 w auli widowiskowej, następnie wspólna biesiada na placu przykościelnym. Zapewniamy opiekę i zabawy dla dzieci. Mile widziany prowiant w postaci sałatek i ciasta.
Msze św. na zakończenie roku szkolnego: Szkoła Podstawowa nr 105 przy ul. Nieszawskiej w środę o godz. 11:10, Szkoła Podstawowa nr 46 przy ul. Inowrocławskiej w czwartek o godz. 8:00. Zapraszamy nauczycieli, rodziców, młodzież i dzieci.
Zbiórka ministrantów podsumowująca rok formacyjny we wtorek: o godz. 18:00 Msza św. i po niej spotkanie. Duszpasterstwo Młodzieży „Radość” zaprasza na spotkanie w piątek o 19:00 i wspólne wyjście na spektakl „Ogień”.
W piątek nie będzie czynne biuro parafialne.
W przyszłą niedzielę Mszę św. o godz. 12:00 odprawi ks. kanonik Stanisław Kostka. Ks. Kanonik mieszka na terenie naszej parafii, w maju obchodził 60. rocznicę święceń kapłańskich.
Przed tygodniem na cele inwestycyjne w naszej parafii zebraliśmy 6652 zł. W ciągu minionego miesiąca na konto parafialne wpłacono 7195 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Można też wesprzeć obóz letni harcerek i przy tej okazji nabyć dobre ciasto. Za tydzień po Mszach św. zbiórka na Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu i Szkoły katolickie.
26 października przyszłego roku przypada 30. rocznica konsekracji naszego kościoła. Z tej okazji chcemy ufundować do kościoła nowe ławki – czterdzieści ławek, w cenie 6000 zł każda. Prace podejmie firma stolarska, która wykonała ławki do kaplicy. Można zatem zobaczyć przyszły produkt i ocenić. Instalacja nowych ławek przewidziana jest na przyszły rok po Wielkanocy. Na zakup ławek będziemy przeznaczać comiesięczną składkę inwestycyjną. W miarę możliwości finansowych zachęcamy od ufundowania ławek poszczególne osoby i rodziny.
Zmarła nasza parafianka śp. Maria Frankowska, lat 86, z ul. Łęczyckiej. Pogrzeb odbył się w piątek. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 CZERWCA 2026
Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku po Mszy św., w sobotę i w niedzielę o godz. 17:40.
W sobotę przypada rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Poznaniu. O godz. 20:00 przy Krzyżu Papieskim na Łęgach Dębińskich okolicznościowej modlitwie będzie przewodniczył ks. arcybiskup Zbigniew Zieliński.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 w sali młodzieży okazja do spotkania z ratownikiem wodnym, naszym parafianinem p. Stanisławem Regenem. Tematem spotkania będzie ratownictwo wodne i bezpieczeństwo w czasie wakacji.
W niedzielę za tydzień organizujemy w naszej parafii spotkanie dla małżeństw i rodzin z dziećmi. Początek o godz. 15:00 w auli widowiskowej, następnie wspólna biesiada na placu przykościelnym. Zapewniamy opiekę i zabawy dla dzieci. Mile widziany prowiant w postaci sałatek i ciasta.
Zapraszamy mężczyzn do udziału w Archidiecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Tulec: niedziela 21 czerwca, początek na miejscu o godz. 11:30. Istnieje możliwość pieszej pielgrzymki. Wyjście o godz. 7:00 rano od Ojców Karmelitów ze Wzgórza św. Wojciech w Poznaniu. Szczegóły na ulotkach wyłożonych na stoliku z prasą.
Dzisiaj taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu: Parafialna Rada Duszpasterska i Parafialna Rada Ekonomiczna w środę o godz. 19:30 w sali młodzieży; kandydaci do bierzmowania w czwartek o godz. 19:00 w sali młodzieży; duszpasterstwo młodych „Radość” w piątek o 19:00; „Boże Dzieciaki” w sobotę o 11:00; rodziny odmawiające wspólnie różaniec w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
Jest do nabycia dwutygodnik „Opiekun” w cenie 4,50 zł.