Ogłoszenia Parafialne Niedziela Palmowa 14.04.2019

 1. Dzisiejsza składka jest składką remontowo-inwestycyjną. Msza św. o godz. 18 będzie odprawiona za Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej parafii.
 2. Dziękujemy klerykowi 4 roku ASD Mateuszowi Jaukszowi za dwutygodniowy pobyt w naszej parafii na praktykach. Ponownie przybędzie do nas ksiądz kleryk we wrześniu.
 3. Spotkania grup duszpasterskich: zespół Fide Deo – środa godz. 19, wszyscy ministranci – czwartek godz. 14, piątek godz. 10 i sobota godz. 10. Obecność obowiązkowa!
 4. Nabożeństwa: adoracja Najświętszego Sakramentu – w poniedziałek po Mszy św., do Bożego Miłosierdzia – we wtorek, Różaniec – w środę o 17:30, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.
 5. Ostatnie Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17
 6. Wyjście młodzieży z księdzem proboszczem do Fary na Mszę św. z udziałem ks. biskupa i młodzieży z Archidiecezji dzisiaj o godz. 15:30 sprzed kościoła. Powrót ok. 20.
 7. Przypominamy o konkursie z nagrodami dla dzieci na najładniejszą palmę. Wyniki konkursu będą podane na parafialnej stronie internetowej.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy już złożyli Daninę Diecezjalną oraz tym, którzy zdecydowali się na przekazanie 1% podatku na budowę windy.
 9. Zebranie z Rodzicami dzieci I komunijnych będzie po Mszy o godz. 10.
 10. Budowanie grobu i ciemnicy przez młodzież z DM Radość będzie we wtorek o godz. 19. Bardzo prosimy o zaangażowanie.
 11. NABOŻEŃSTWA TRIDUUM PASCHALNEGO:
 • WIELKI CZWARTEK – jutrznia o godz. 8. MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 19 – jest to pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy.
 • WIELKI PIĄTEK – dzień śmierci Pana Jezusa; jutrznia o godz. 8 a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz.19; Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15; LITURGIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 19 i złożenie Chrystusa Eucharystycznego do grobu. Adoracja przy grobie do godz. 23. Młodzież poprowadzi adorację od godz. 21 do 22. Mężczyzn zapraszamy na specjalną męską adorację od godz. 22 do 23. W tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Zaleca się zachowanie postu od potraw mięsnych także w sobotę.
 • WIELKA SOBOTA – jutrznia o godz. 8 a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa do godz. 21. Święcenie potraw od godz. 14 do 16:30 co pół godziny. WIGILIA PASCHALNA rozpocznie się o godz. 21. Na liturgię przynosimy świece. Liturgię Wigilii Paschalnej zakończymy radosną procesją rezurekcyjną. Bardzo serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w Świętym Triduum Paschalnym, które przygotowuje nas do dobrego przeżycia świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa.
 1. Młodzież, która kończy 6 klasę szkoły podstawowej, a która chciałaby dołączyć do Duszpasterstwa Młodzieży Radość i razem z duszpasterstwem pojechać w najbliższe wakacje na 12 dni w góry, prosimy by zgłosiła się do ks. proboszcza.
 2. Zmarli nasi Parafianie: śp. Roman Majewski z bloku nr 50 przy ul. Krańcowej – pogrzeb odbył się w minionym tygodniu; śp. Hildegarda Nowacka z ul. Krańcowej z bloku nr 50 – Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek o godz. 9 a po niej pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 10:40; śp. Bolesław Bigos z ul. Augustowskiej – Msza św. pogrzebowa będzie w środę o godz. 9 a pogrzeb w czwartek na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 14:15. Wieczny odpoczynek…..