Ogłoszenia Parafialne 4.09.2022

 1. Zapraszamy w tygodniu do kaplicy dziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Prosimy by młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży Radość zapisywała się na wyjazd na Archidiecezjalny Dzień Wspólnoty Młodzieżowych Duszpasterstw Parafialnych, który odbędzie się we Wronkach 17 września. Udział dla członków duszpasterstwa jest obowiązkowy. Zapisy tylko do 9 września!

 

 1. Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Portugalii. Szczegóły w zakrystii.

 

 1. Piesza pielgrzymka do Tulec wyruszy z naszej parafii w niedzielę o godz. 7. Suma odpustowa o godz. 12. Powrót we własnym zakresie.

 

 1. Parafialna pielgrzymka autokarowa na Kaszuby wyruszy w poniedziałek. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 5.

 

 1. Dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii św. uczestniczą we Mszy św. niedzielnej o godz. 10 podczas której odbierają obrazki z owieczką. Po Mszy św. z udziałem dzieci indywidualne błogosławieństwo naszych najmłodszych parafian.

 

 1. Spotkania grup duszpasterskich w najbliższym tygodniu: ministranci starsi w czwartek o godz. 19; wszyscy ministranci w sobotę o godz. 10 wyjście na boisko; Duszpasterstwo Młodzieży Radość – w piątek o godz. 19. Zapraszamy młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki w sobotę o godz. 11 w sali młodzieży. Na spotkania zapraszamy dzieci do klasy 6 włącznie; zespół młodzieżowy Fide Deo w sobotę o godz. 12 i w niedzielę o godz. 11; zespół dziecięcy Redemi w niedzielę o godz. 9:30. Poszukujemy osób dorosłych do prowadzenia zespołu dziecięcego – więcej szczegółów w zakrystii.

 

 1. Kandydaci do bierzmowania: klasa 7 – spotkanie organizacyjne z zapisami 11.09 w kościele po Mszy św. o godz. 12. Na spotkanie prosimy przyjść z rodzicem; klasa 8 – 18.09 po Mszy św. o godz. 12 w kościele; szkoła ponadpodstawowa – prosimy zgłaszać się w zakrystii.

 

 1. Diecezjalne spotkanie wspólnot Żywego Różańca i Nieustającego Różańca odbędzie się w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu w przyszłą sobotę o godz. 11. Przewodniczyć będzie bp Jan Glapiak. Komunikat dotyczący rekolekcji dla członków Żywego i Nieustającego Różańca został wywieszony w gablocie przed kościołem.

 

 1. Biuro Parafialne w najbliższym tygodniu czynne tylko w środę po wieczornym nabożeństwie.

 

 1. Składka remontowa i inwestycyjna zostanie przeprowadzona za tydzień.

 

 1. Na stoliku z gazetami został wyłożony Przewodnik Katolicki Historia – „Wielkopolska pod okupacją” w cenie 7 zł. oraz Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci w cenie 8 zł. Jest też jak co tydzień Przewodnik Katolicki w cenie 8 zł. Pozostałe gazety można zabierać nieodpłatnie.

 

 1. Zmarli: śp. Maria Nowak l. 89 z ul. Nowogrodzkiej. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu; śp. Donata Dubowik l. 76 z ul. Goplańskiej. Msza św. zostanie odprawiona w Tarnowie Podgórnym w par. pw. Wszystkich Świętych o godz. 12 a po niej pogrzeb na miejscowym cmentarzu; śp. Dariusz Żak l. 50 z Ogrzewalni przy ul. Krańcowej. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu; śp. Henryk Muzalewski l. 91 z ul. Konińskiej. Msza św. zostanie odprawiona na Nowinie w Poznaniu o godz. 12 a pogrzeb zaraz po niej na parafialnym cmentarzu . Wieczny odpoczynek….