Ogłoszenia Parafialne 21.04.2019

 1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa my kapłani życzymy Wam wszystkim i Każdemu z osobna: dotknięcia chwały Zmartwychwstałego Chrystusa, udziału w Jego radości i pokoju, przyszłego przebywania z Nim. Szczęść Boże!
 1. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie Triduum Paschalnego oraz świąt wielkanocnych. Jest takich osób sporo. W szczególny sposób pragniemy podziękować całej służbie liturgicznej – ministrantom wraz z prezesem Mateuszem za obstawienie wszystkich funkcji liturgicznych, niekiedy bardzo rozbudowanych, za dwudniowe dyżury w ciemnicy a potem przy grobie Pana Jezusa, młodzieży z DM Radość za budowę Ciemnicy i Grobu oraz poprowadzenie czuwania, młodzieży z zespołu Fide Deo wraz ze swoją dyrygentką Adrianną za towarzyszenie nam podczas całego Triduum przepięknym, poruszającym śpiewem, który pozwolił nam jeszcze bardziej wejść we wszystkie wydarzenia tych dni, szafarzom Komunii świętej, pani za azalie do świątecznego wystroju kościoła, Panu za przygotowanie i poprowadzenie czuwania dla mężczyzn i tym, którzy nie zostali tutaj wymienieni. Bóg zapłać!
 1. W poniedziałek wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. Zbiórka przed kościołem na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 2. Na remonty i inwestycje zebraliśmy przed tygodniem 23 tys. zł. Bardzo serdecznie dziękujemy.
 3. Spotkania grup duszpasterskich: Krąg Biblijny – wtorek po Mszy św., DM Radość – piątek godz. 19, Ministranci starsi i młodsi – sobota godz. 10:30 – wyjście na boisko, Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11, zespół Fide Deo – sobota godz. 12 i niedziela godz. 11.
 1. Nabożeństwa: do Bożego Miłosierdzia – we wtorek, Różaniec – w środę o 17:30, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, Msza św. w int. Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego wraz z nabożeństwem do Matki Bożej z Guadalupe Patronki Życia Poczętego w czwartek o godz. 18.
 2. Poradnia Życia Rodzinnego czynna jest w 1 i 3 środę miesiąca o godz. 18:30. Zapraszamy narzeczonych , ale i małżonków „z problemami lub bez”.
 3. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego – zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji.
 4. Prosimy aby dzieci odbierały w zakrystii nagrody za udział w konkursie palmowym.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli Daninę Diecezjalną – jest to 312 rodzin (w ubiegłym roku w tym czasie daninę złożyło 510 rodzin) oraz tym, którzy zdecydowali się na przekazanie 1% podatku na budowę windy.
 1. I Komunia Święta dzieci będzie za tydzień podczas Mszy św. o godz. 12. Dzieci przystąpią do I spowiedzi św. w sobotę o godz. 9. Po spowiedzi – próba w kościele.
 2. Młodzież, która kończy 6 klasę szkoły podstawowej, a która chciałaby dołączyć do Duszpasterstwa Młodzieży Radość i razem z duszpasterstwem pojechać w najbliższe wakacje w góry od 1 do 12 sierpnia, prosimy by zgłosiła się do ks. proboszcza.
 1. Zmarł nasz Parafianin: śp. Maciej Roszak z ul. Łęczyckiej. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w środę o godz. 11 a pogrzeb o godz. 12:45 na Miłostowie od
 2. Warszawskiej. Wieczny odpoczynek…..
 3. W myśl kanonu 1051 KPK podaje się do publicznej wiadomości, że diakon Filip Byczyński alumn ASD w Poznaniu, syn naszej parafii, ma przyjąć święcenia prezbiteratu w Poznaniu , dnia 1 czerwca. Kto by wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż diakonowi wspomnianego święcenia, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego rządcę parafii. Wszystkim wiernym poleca się, by gorąco modlili się za mających otrzymać święcenia oraz o to, by Pan Bóg wzbudzał wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.