Ogłoszenia Parafialne 1.12.2019

 1. Przed tygodniem gościliśmy członków Akademickiego Koła Misjologicznego im. dr Wandy Błeńskiej. Studenci zebrali ofiary w wysokości 3500 zł. Bóg zapłać! Studenci będą również u nas w piątek 6 grudnia na Mszy św. wieczornej podczas której zostaną zebrane ofiary na tak zwaną Adopcja Serca, która polega na pomocy dwójce dzieci z Wysp Zielonego Przylądka. W tym roku są to Raissa Nicole Silva Rocha (5 lat) oraz Wiliam Jordane Goncalves (13 lat). Dzięki Państwa pomocy dzieci będą mogły kontynuować naukę, mieć opłacone czesne, książki i przybory szkolne a także pomoc medyczną.
 2. Na remonty i inwestycje przeznaczona będzie składka z przyszłej niedzieli.
 3. Msze św. roratnie będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 18. Na roraty zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Bardzo prosimy by wszystkie dzieci miały możliwość uczestniczenia w tym ważnym przygotowaniu do narodzin Pana Jezusa. Koniecznie w roratach uczestniczą dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii św. Każde dziecko na roraty przychodzi z lampionem. Codziennie dzieci będą otrzymywały odpowiednie materiały z zadaniami do wykonania. Będą również losowane każdego dnia figury Matki Bożej a na koniec rorat te dzieci, które chodziły otrzymają upominki.
 4. Różaniec – poniedziałek o godz. 17:30 i Msza św. w int. Członków Żywego Różańca; Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30, w czasie adoracji spowiedź; Msza św. wynagradzająca za grzechy raniące Najświętsze Serce Pana Jezusa w piątek; Msza św. wynagradzająca za grzechy raniące Niepokalane Serce Maryi w sobotę o godz. 7 a po niej nabożeństwo I sobót miesiąca; Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21; Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedzielę o godz. 7:30.
 5. Spotkania grup duszpasterskich: Grupa misyjna – wtorek po Mszy św.; Caritas – środa godz. 17; ministranci starsi – czwartek godz. 18:45; Duszpasterstwo Młodzieży Radość – piątek godz. 19:30 Msza św. roratnia; ministranci młodsi – sobota godz. 10; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11; zespół młodzieżowy Fide Deo – sobota godz. 12 i niedziela godz. 11; zespół dziecięcy Redemi – piątek godz. 17:45 i niedziela godz. 9:30.
 6. Zespół młodzieżowy Fide Deo chętnie przyjmie młodzież śpiewającą oraz grającą na instrumentach klasycznych.
 7. Kandydaci do bierzmowania z kl. 7 mają spotkanie dzisiaj po Mszy o godz. 12. Kandydaci z kl. 8 będą mieć spotkanie w grupach. Grupa 1 i 2 – wtorek godz. 19. Podział na grupy w zakrystii oraz na Facebooku.
 8. Duszpasterstwo Boże Dzieciaki rozprowadza pierniczki i miód oraz inne rzeczy. Wszystko za 5 zł. Pozyskane środki przekazane będą na działalność duszpasterstwa dzieci.
 9. W tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16:30 do 17:30. Podczas spowiedzi adoracja NS. Msza św. roratnia dla młodzieży o godz. 19:30. Objazd chorych z posługą sakramentalną: ks. proboszcz – czwartek osiedle po stronie kościoła; piątek – bloki przy ul. Krańcowej; ks. wikariusz – czwartek osiedle po drugiej stronie ul. Warszawskiej. Początek godz. 8.
 10. Trwa zbiórka żywności dla potrzebujących. Żywność należy dostarczyć do 16 grudnia do Caritasu Parafialnego w poniedziałki od 16 do 17:30. Jest też wystawiony kosz w Chacie Polskiej do którego można składać zakupione w sklepie produkty.
 11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Medjugorie w terminie od 18 do 25 maja 2020 roku. Plan pielgrzymki w zakrystii a szczegóły u ks. Radosława
 12. Opłatki, świece Caritas oraz sianko będzie można nabywać od przyszłej niedzieli.