Ogłoszenia na Boże Narodzenie 2018

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO

Umiłowani Archidiecezjanie!

W tych pięknych chwilach, życzę Wam wiele wiary – pozwalającej zobaczyć to, czego oczami ciała zobaczyć się nie da, wiele nadziei – niosącej pokój w sytuacjach, w których o pokój najtrudniej i wiele miłości – potrafiącej przezwyciężać to wszystko, co tylko miłość przezwyciężyć potrafi. Niech nowonarodzone Dziecię Jezus, w które z intensywnością w tych dniach się wpatrujemy, weźmie w swoje ręce i przeniknie boską mocą całą Waszą codzienną egzystencję, obdarowując chwilami tak potrzebnego wytchnienia, udzielając głębokiego pokoju i prawdziwej radości. Życzę też wiele mocy Ducha Świętego do wiernego pełnienia codziennych obowiązków, a także wszelkiej doczesnej pomyślności. Na nadchodzący Nowy Rok 2019 z serca Wszystkim błogosławię!                                                      + Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański

 1. My kapłani życzymy drogim Parafianom oraz Gościom by czas który się rozpoczął był przeżywany z autentyczną radością i świadomością, że Bóg przyszedł na ten świat by nas napełnić swoją obecnością, by dać nam Miłość, która buduje pokój i jedność ze wszystkimi ludźmi. Błogosławionych Świąt!
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży z DM Radość za ustawienie żłóbka, choinek i za świąteczny wystrój naszego kościoła.
 3. W okresie kolędowym nie będzie poniedziałkowych adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela.
 5. W I i II Święto Bożego Narodzenia Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego. W II święto zbiórka przed kościołem na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 6. W 100. Rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w czwartek 27 grudnia odprawimy Mszę św. w intencji Powstańców Wielkopolskich o godz. 7. W piątek w święto Świętych Młodzianków Męczenników Msza św. o godz. 7. Wszystkie Msze św.  w górnym kościele.
 7. Kolędę rozpoczynamy 27 grudnia. Plan na dni przed Nowym Rokiem:
 • czwartek 27 grudnia – I. ul. Terespolska i Brzeska II. Nowogrodzka nry parzyste od 2 do 50 III. Nowogrodzka nry nieparzyste od 1 do 47
 • piątek 28 grudnia – I. Augustowska nry parzyste 4-34 II. Augustowska nry nieparzyste 1A – 33 III. Augustowska nry nieparzyste 53-35 potem Otwocka
 • sobota 29 grudnia – I. Goplańska nry parzyste 2 – 10A II. Goplańska nry parzyste 34-12  III. Goplańska nry nieparzyste 1-37
 • niedziela 30 grudnia – I. Mińska nry parzyste 2 – 58 II. Mińska nry nieparzyste od 1 do 53      Kolęda rozpoczyna się o godz. 16, w sobotę o godz. 10 a w niedzielę o godz. 15. Proszę śledzić plan kolędy, gdyż z różnych przyczyn trasa może ulec zmianie.
 1. Zapraszamy dzieci na spotkanie przy żłóbku w czwartek 27 grudnia i w piątek 28 grudnia na godz. 12.
 2. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Jest to numer świąteczny, podwójny z dołączonym modlitewnikiem 5 minut dla Boga. Cena 10 zł.