Ogłoszenia duszpasterskie 9.12.2018

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona zostanie na remonty i inwestycje – nadal spłacamy dług za prace, które zostały wykonane przy kościele i domu parafialnym. Równocześnie prowadzimy niezbędne działania w celu rozpoczęcia budowy szybu do windy. Bóg zapłać
 2. Caritas Parafialna przed tygodniem zebrała 1740 zł.
 3. Za tydzień będziemy gościć ks. proboszcza Marka Brdęka z Jeżewa, z biednej parafii, który wygłosi kazania a po Mszach będzie zbierać ofiary na remont kościoła w którym sprawuje posługę.
 4. W przyszłym tygodniu składka przeznaczona zostanie na ogrzewanie naszego kościoła i salek parafialnych.
 5. Spowiedź św. adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w sobotę 15 grudnia w godzinach od 9:30 do 11, od 16:30 do 18 i od 19 do 20.
 6. Przypominamy, że do 17 grudnia Caritas Parafialna przeprowadza zbiórkę żywności dla potrzebujących, którą można dostarczać do parafii w poniedziałki od godz.16 do 17:30. W Chacie Polskiej tak jak co roku jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe.
 7. Przeprowadzamy także akcję „Dar serca” – paczki bożonarodzeniowe dla dzieci. Kto chciałby taką paczkę zorganizować to prosimy by po Mszy św. odebrał kopertę w zakrystii.
 8. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na Roraty, które są od poniedziałku do piątku o godz. 18. Prosimy by w roratach brały udział dzieci – dobrze, gdyby zabrały z sobą lampiony. Dzieci przynoszą na roraty serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Spośród nich codziennie losujemy trzy piękne figurki Matki Bożej. Dzieci podczas rorat otrzymują obrazki z pytaniami i zadaniami. Roraty są też dobrym czasem przygotowania dzieci do I komunii świętej.
 9. Spotkania grup duszpasterskich: Krąg biblijny – wtorek godz. 19; Ministranci starsi – czwartek godz. 19; grupa misyjna – czwartek godz. 19 sala młodzieży; Duszpasterstwo Młodzieży Radość – piątek godz. 19; Ministranci młodsi – sobota godz. 10; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11 spotkanie opłatkowe; zespół dziecięcy „Redemi” – niedziela godz. 9:30; zespół młodzieżowy „Fide Deo”- sobota godz. 12 i niedziela godz. 11.
 1. Zapraszamy wszystkich dorosłych, którzy kiedyś byli ministrantami w naszej parafii lub w innej na spotkanie, które odbędzie się w środę o godz. 19:30 w sali młodzieży.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30. Pamiętajmy o prośbie ks. Arcybiskupa by podczas cotygodniowej adoracji modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 3. Członkowie Żywego Różańca prowadzą różaniec w środę o godz. 17:30.
 4. W sali portretowej można nabywać pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas. Duża świeca w cenie 13 zł. a mała 6 zł. Młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży Radość także w sali portretowej rozprowadza sianko na stół wigilijny. Wesprzyjmy naszych młodych parafian.
 5. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela.
 6. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Na stolikach z gazetami zostały wyłożone kalendarze Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu. Cena kalendarza 3 zł.
 7. Zmarli ś.p. Teresa Banasiewicz. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek o godz. 10 w par. Karola Boromeusza a pogrzeb na Miłostowie od ul. Gnieźnieńskiej  o godz. 12 oraz ś.p. Eugeniusz Urbaniak. Msza św. pogrzebowa będzie w czwartek o godz. 10 a pogrzeb o godz. 11:20 na Miłostowie od Warszawskiej Wieczny odpocz….