Ogłoszenia duszpasterskie 9.10.2022

 1. Dzisiaj przeprowadzamy składkę remontową i inwestycyjną. W ostatnim czasie oddaliśmy do użytku dwa pomieszczenia z nowymi konfesjonałami i zbieramy środki na nowe oświetlenie w kościele. Bóg zapłać za nieustanne wspieranie tych działań.

 

 1. Zapraszamy w tygodniu do kaplicy dziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Dzień fatimski przeżywać będziemy w czwartek 13 października. Msza św. o godz. 18 oraz procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła.

 

 1. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy każdego dnia o godz. 17:30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Dzieci zapraszamy na różaniec w piątek na godz. 17.

 

 1. Możliwość zamówienia szatek komunijnych i zakupienia książeczek, różańców, medalików i innych dewocjonaliów będzie we wtorek o godz. 19 w sali portretowej. Poświęcenie różańców dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. podczas różańca dla dzieci w piątek 28 października o godz. 17.

 

 1. Spotkania grup duszpasterskich w najbliższym tygodniu: Krąg Biblijny we wtorek po nabożeństwie wieczornym; ministranci starsi w czwartek o godz. 19; Duszpasterstwo Młodzieży Radość w piątek o godz. 19; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki w sobotę o godz. 11; zespół młodzieżowy Fide Deo w sobotę o godz. 12 i w niedzielę o godz. 11; zespół dziecięcy Redemi w niedzielę o godz. 9:30.

 

 1. Kandydaci do bierzmowania z klasy 7 będą mieć spotkanie 23 października po Mszy św. o godz. 12 a kandydaci z klasy 8 – 30 października po Mszy św. o godz. 12.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny. Zapraszamy zwłaszcza na Sumę odpustową z procesją wokół kościoła o godz. 12, której przewodniczyć będzie ks. Dariusz Paterczyk – proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Noskowie. Prosimy o zabranie na procesję sztandarów a dziewczynki do sypania kwiatków jeśli jeszcze je znajdą.

 

 1. Z okazji Dnia Papieskiego w przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę przed kościołem na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia a młodzież przed kościołem sprzedawać będzie kremówki. Zamówiliśmy tysiąc sztuk. Dochód ze sprzedaży kremówek młodzież przeznaczy na dofinansowanie wyjazdu na ŚDM do Portugalii.

 

 1. Młodzież z DM Radość wyjeżdża na Forum Młodych do Pniew w piątek 21 października. Prosimy o zapisywanie się na stronie internetowej duszpasterstwa do przyszłego piątku włącznie.

 

 1. Zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej małżeństwa, które przeżywają 25 i 50 rocznicę udzielenia Sakramentu Małżeństwa. Uroczysta Msza św. celebrowana przez Księdza Biskupa Szymona Stułkowskiego, połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, zostanie odprawiona w niedzielę 16 października br. o godz. 16.00. Po Mszy św. ks. biskup zaprasza także na spotkanie przy kawie w Arcybiskupim Seminarium Duchownym. Ze stolików z gazetami można zabrać indywidualne zaproszenia na to wydarzenie.

 

 1. Święcenia biskupie ks. prałata Tomasza Grysy(odczytać)