Ogłoszenia duszpasterskie 9.08.2020

  1. Dzisiaj przeprowadzamy składkę remontową i inwestycyjną. W prezbiterium został wykonany marmurowy stolik tzw. kredensja oraz pulpit pod ewangeliarz. Całość tej inwestycji to 7 tys. zł. Popsuły się dwa rzutniki do wyświetlania tekstu pieśni. Ich naprawa jest już nieopłacalna, gdyż zużyły się żarówki, które są najdroższą częścią rzutnika. W najbliższym czasie będziemy montować nowy system wyświetlania tekstu, który z pewnością będzie kosztować kilkanaście tysięcy zł. Na początku września rozpocznie się instalowanie nowej tablicy rozdzielczej dla naszego kościoła w miejsce starej i zagrażającej bezpieczeństwu, która znajduje się w zakrystii. Musimy zakupić również nowy mikser by podłączyć mikrofony bezprzewodowe a mamy ich 4. Obecny umożliwia na podłączenie dwóch mikrofonów. W najbliższych miesiącach rozpocznie się budowa kaplicy w bocznej nawie kościoła i budowa szybu windy jeśli tylko dostaniemy pozwolenie. Bóg zapłać za wsparcie tych inwestycji!
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30; Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia we wtorek; Różaniec w środę o godz. 17:30; Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę; Różaniec fatimski w czwartek po Mszy św., Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21; Godzinki w niedzielę o godz. 7:30.
  3. Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, przypada w poniedziałek. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w sobotę. Msze św. o godz. 8, 10 i 18.. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji.
  4. Odpowiadając na apel Ks. Arcybiskupa w przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę przed kościołem na poszkodowanych w wyniku eksplozji w Bejrucie.
  5. Pielgrzymka na Podlasie odbędzie się w planowanym terminie od 14 do 17 września. Jeżeli ktoś z jakiejkolwiek przyczyny pragnie się wycofać to prosimy o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu w zakrystii.
  6. Zmarła ś.p. Gabriela Schulz z ul. Radziejowskiej. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…