Ogłoszenia duszpasterskie 9.06.2019

  1. Dzisiaj przeprowadzamy składkę remontową i inwestycyjną. Rozpoczął się remont jadalni na probostwie. Cały czas prowadzone są starania o uzyskanie pozwoleń na postawienie szybu windy przy kościele. Bóg zapłać za tak hojne wpłaty na te prace. Msza św. o godz. 18 odprawiona będzie w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii.
  2. Kwesta na Caritas z 25 maja wyniosła 1160 zł. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
  3. Nabożeństwo czerwcowe każdego dnia po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30. Podczas adoracji możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Różaniec w środę o godz. 17:30. Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedzielę o godz. 7:30.
  4. Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana a zarazem 13 dzień miesiąca przypada w czwartek. Mszy św. wieczornej przewodniczyć będzie ks. Leszek Firlej, który wygłosi kazanie związane z Matką Bożą Fatimską. Po Mszy św. procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. Różaniec fatimski o godz. 17:30 i litanie do Serca Pana Jezusa.
  5. Spotkania grup duszpasterskich w najbliższym tygodniu: krąg biblijny – wtorek godz. 19; ministranci starsi – czwartek godz. 19; DM Radość – piątek godz. 19; ministranci młodsi i kandydaci – sobota godz. 10; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11; zespół młodzieżowy Fide Deo – sobota godz. 12 i niedziela godz. 11; zespół Redemi – niedziela godz. 9:30.
  6. Spotkanie dla rodziców duszpasterstwa Boże Dzieciaki i wszystkich rodziców dzieci wyjeżdżających na wakacje do Błażejewa k. Dolska w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w sali młodzieży.
  7. Spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania – w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 12 w kościele.
  8. Festyn Parafialny odbędzie się w przyszłą niedzielę. Prosimy chętnych o fundowanie nagród a także o przynoszenie fantów do zakrystii lub do biura parafialnego. Podczas tegorocznego festynu zaśpiewa dla nas zespół Siewcy Lednicy oraz inne zespoły dziecięce i młodzieżowe. Będzie można wygrać wiele cennych nagród m.in. telewizor 55” 4K, ekspres ciśnieniowy, rower, smartfon, tablet, odkurzacz, kamerę samochodową i wiele innych nagród. Będą pyszne kiełbaski z grilla, grochówka, ciasto itd. Zaplanujmy sobie niedzielę w taki sposób by spędzić całe popołudnie i wieczór z naszą Wspólnotą parafialną. Dochód z festynu przeznaczony będzie na budowę windy. Program wywieszony jest w gablotach. Prosimy o pomoc w pakowaniu fantów oraz nagród w czwartek o godz. 19 w sali portretowej. Ustawianie stołów i ławek będzie w przyszłą niedzielę o godz. 11. Prosimy do tego zadania mężczyzn i męską część młodzieży. Prosimy o zgłaszanie się osób, które przyniosą na festyn ciasto.
  1. Kto chciałby pojechać na Archidiecezjalne Dni Młodzieży do Gostynia od 25 do 29 czerwca to prosimy by zgłosił się do ks. proboszcza. Propozycja ta jest skierowana do całej młodzieży naszej parafii.
  2. Zmarł nasz parafianin: śp. Leszek Konys z ul. Pobiedziskiej. Pogrzeb odbędzie się na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 11:20 we wtorek. Wieczny odpoczynek….