Ogłoszenia duszpasterskie 9.05.2021

 1. Dzisiaj przeprowadzamy składkę inwestycyjną. W ostatnim czasie kapitalny remont przeszło mieszkanie gościnne na probostwie. Zapłaciliśmy za ten remont 41970 zł. Zakupiliśmy nowe gabloty, które będą zamontowane w czerwcu przed kościołem. Cena z dowozem ze Śląska i montażem to 13412 zł. Jeszcze przed wakacjami chcemy rozpocząć prace ziemne przed kościołem w celu przygotowania podłoża pod budowę szybu windy. Za Ofiarodawców i Dobrodziejów Parafii będzie odprawiona Msza św. dzisiaj o godz. 12. Bóg zapłać za nieustanne wspieranie naszej Wspólnoty!

 

 1. Na Seminarium przed tygodniem zebraliśmy 1376 zł. Bóg zapłać!

 

 1. Nabożeństwo majowe każdego dnia po wieczornej Mszy św.; różaniec – w środę o 17:30; Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21; Godzinki w niedzielę o godz. 7:30;

 

 1. W czwartek obchodzimy wspomnienie NMP z Fatimy. Msza św. z okolicznościowym kazaniem o godz. 18. Nie będzie procesji wokół kościoła, ponieważ w poniedziałek figura MB Fatimskiej zostanie oddana do konserwatora zabytków do renowacji. Święto św. Macieja apostoła przypada w piątek.

 

 1. Zbiórka ministrantów starszych w czwartek o godz. 19 a dla ministrantów młodszych i kandydatów w sobotę o godz. 10 – zapraszamy na tą zbiórkę także chłopaków, którzy chcą zostać ministrantami. Spotkanie „Duszpasterstwa Boże Dzieciaki” w sobotę o godz. 11 w sali młodzieży. Próba zespołu dziecięcego „Redemi” w niedzielę o godz. 9:30 w kościele. Próba zespołu młodzieżowego „Fide Deo” w sobotę o godz. 12 i w niedzielę o godz. 11. Spotkanie „Duszpasterstwa Młodzieży Radość” w piątek o godz. 19.

 

 1. Wyjazdy wakacyjne: Ministranci w terminie od 31 lipca do 3 sierpnia; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki w terminie od 5 do 7 sierpnia. Szczegóły wyjazdów i termin zapisów zostaną podane w najbliższym czasie. Młodzież, która rozpocznie od nowego roku szkolnego naukę w 7 klasie szkoły podstawowej może już w wakacje pojechać z DM Radość w Bieszczady od 18 do 29 lipca. Serdecznie zapraszamy!

 

 1. Prosimy o składanie Daniny Diecezjalnej do skrzyni, która znajduje się za ławkami.

 

 1. Przypominamy, że osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę zanim podejdą do stopnia ołtarza przyklękają na jedno kolano lub jeśli ze względów zdrowotnych nie mogą tego uczynić to wykonują głęboki skłon. Komunię św. należy spożyć natychmiast po Jej otrzymaniu.

 

 1. Oprócz „Przewodnika Katolickiego” w cenie 6 zł. jest „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci w cenie 5:90 oraz „Misyjne Drogi”. Cena 5 zł.

 

 1. Można odbierać zdjęcia z I komunii św. w dzisiejszą niedzielę w sali młodzieży od godz. 19 do 20.

 

 1. Zmarł śp. Antoni Kopecki z ul. Krańcowej. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu w Gnieźnie. Wieczny odpoczynek…