Ogłoszenia duszpasterskie 9.02.2020

 1. Z racji 2 niedzieli miesiąca dzisiejsza składka przeznaczona jest na budowę windy w naszym kościele.
 2. Biuro parafialne czynne w najbliższym tygodniu w środę od godz. 8 do 9 i w czwartek od godz. 16 do 17.
 3. Nabożeństwa w najbliższym tygodniu: poniedziałek – adoracja NS po Mszy do godz. 19:30; wtorek – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia; środa – Różaniec o godz. 17:30 a po Mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; sobota – Apel Jasnogórski godz. 21; niedziela – godzinki godz. 7:30.
 4. Święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy przypada w piątek.
 5. Arcybiskup Metropolita Poznański udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 14 lutego 2020 r., kiedy w liturgii wspominamy św. Walentego. Z udzielonej dyspensy mogą korzystać wierni Archidiecezji Poznańskiej wszędzie gdziekolwiek się znajdują, a także wszyscy inni wierni przebywający na terenie Archidiecezji Poznańskiej.
 6. Spotkania grup duszpasterskich: ministranci starsi – czwartek godz. 19; ministranci młodsi – sobota godz. 10; DM Radość – piątek godz. 19; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11; zespół dziecięcy Redemi – piątek godz. 16:45 i niedziela godz. 9:30; zespół młodzieżowy Fide Deo – sobota godz. 12 i niedziela godz. 11.
 7. Wszystkich chłopaków, starszych i młodszych, chcących zostać ministrantami, prosimy o kontakt z ks. Radosławem w zakrystii po Mszach św.
 8. Kandydaci do bierzmowania z klas 7 będą mieć spotkanie 23 lutego po Mszy św. o godz. 12 w sali młodzieży.
 9. Zabawa karnawałowa Duszpasterstwa Boże Dzieciaki odbędzie się w sobotę 22 lutego od godz. 11 do 13. Dzieci przychodzą w dowolnych przebraniach. Zapraszamy również dzieci, które chcą dołączyć do duszpasterstwa.
 10. Organizujemy kolejny wyjazd na Podlasie od 14 do 17 września. Program oraz zapisy z wpłatą 200 zł. w zakrystii.
 11. Dzieci I komunijne będą miały odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10. O godz. 9 wszystkie dzieci I komunijne zgromadzą się w sali młodzieży na spotkaniu z księdzem a rodzice dzieci w tym samym czasie na spotkaniu z katechistą. Prosimy pamiętać o świecach. Na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz na spotkanie z katechistą o godz. 9 zapraszamy również rodziców chrzestnych.
 12. W imieniu Caritas Archidiecezji Poznańskiej serdecznie zapraszamy osoby chore, starsze i niepełnosprawne na Światowy Dzień Chorego. Spotkanie odbędzie się 16 lutego w parafii MB Bolesnej w Poznaniu o godz. 13:30.
 13. Kto chciałby pojechać na uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, która odbędzie się w Warszawie 7 czerwca 2020 roku, prosimy by zgłosił się do zakrystii. Wyjazd jest indywidualnie a jedynie można otrzymać karty wstępu do sektorów i karty parkingowe.