Ogłoszenia duszpasterskie 7.04.2019

 1. Od tygodnia jest w naszej parafii na praktyce katechetyczno-pastoralnej kleryk 4 roku ASD Mateusz Jauksz. Serdecznie witamy!
 2. Zakończyliśmy malowanie prezbiterium i ścian przylegających. Kolor ścian nie jest biały jakby się mogło wydawać a popielaty. Wydaje się, że takie barwy bardzo rozjaśniły kościół. Malowanie wraz z zakupem farb oraz rozłożeniem rusztowania na wysokość 4 piętra(kościół w prezbiterium ma 12 metrów wysokości) wyniosło 9 tys. zł. W tej cenie mieści się również umycie witraży oraz krzyża.
 3. Za tydzień składka przeznaczona będzie na inwestycje i remonty. Msza św. o godz. 18 będzie odprawiona za Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej parafii.
 4. Spotkania grup duszpasterskich: ministranci starsi – czwartek godz. 19, Duszpasterstwo Młodzieży Radość – piątek Droga Krzyżowa osiedlowa o godz. 18:45, ministranci młodsi i kandydaci – sobota godz. 10, Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11, zespół dziecięcy Redemi – sobota godz. 12, zespół Fide Deo – sobota godz. 12.
 5. Nabożeństwa: adoracja Najświętszego Sakramentu – w poniedziałek po Mszy św., do Bożego Miłosierdzia – we wtorek, Różaniec – w środę o 17:30, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.
 6. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych wyruszy z kościoła w piątek o godz. 18:45 i przejdzie jak zwykle ulicami osiedla do Sióstr Miłosierdzia przy ul. Mińskiej. Prosimy o zabranie świec. Młodzież z DM Radość prosimy by poniosła pochodnie. Krzyż poniosą poszczególne stany. Będzie to jedyna Droga Krzyżowa w tym dniu.
 7. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17
 8. Spowiedź święta wielkanocna z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w najbliższą sobotę od godz. 9 do 10:30, od 16:30 do 18 i od 18:45 do 19:30.
 9. Wyjście młodzieży z księdzem Radkiem na Misterium Męki Pańskiej na poznańską Cytadelę będzie w sobotę o godz. 19 sprzed kościoła.
 10. W niedzielę Palmową poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Na Mszę św. o godz. 10 gromadzimy się przed kościołem. Tam nastąpi poświęcenie palm a następnie uroczyste wejście do kościoła.
 11. Ogłaszamy konkurs z nagrodami dla dzieci na najładniejszą palmę. Palmy należy dostarczyć do kościoła w Niedzielę Palmową 14 kwietnia na Mszę św. o godz. 10. Dzieci po Mszy św. zostawią palmy w kościele a wyniki konkursu będą podane na parafialnej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy!
 12. Od wielu lat Niedziela Palmowa – z woli św. Jana Pawła II – jest Świętem Młodzieży. Ojciec Święty Jan Paweł II wielokrotnie zachęcał, aby poprzez modlitwę i budowanie wspólnoty z Chrystusem umacniać w wierze młodych, którzy są nadzieją i przyszłością Kościoła. Wyjście młodzieży z naszej parafii z księdzem proboszczem na Eucharystię w Farze Poznańskiej, której o godzinie 17.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Damian Bryl będzie o godz. 15:30 sprzed kościoła. Po Mszy Świętej, o godzinie 18:00 Chór i Orkiestra Jordan wykona „Pasję wg św. Jana”.
 13. Daninę diecezjalną składamy w Wielkim Poście do skrzyni, która znajduje się z tyłu kościoła.
 14. Prosimy o przekazywanie 1% podatku na budowę windy w naszym kościele.
 15. Próba dzieci, które przystąpią do I komunii świętej w sobotę o godz. 11. Zebranie z Rodzicami dzieci I komunijnych będzie w niedzielę 14 kwietnia po Mszy o godz. 10.
 16. Na stolikach wyłożone są paschaliki na stół świąteczny w cenie 7 zł.
 17. W niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10 będzie śpiewać Chór Spontaneo prowadzony przez panią Dorotę Czerwińską. Po Mszy św. krótki koncert pieśni pasyjnej.