Ogłoszenia duszpasterskie 7.03.2021

 1. Na dzieło pomocy „Ad Gentes” zebraliśmy przed tygodniem 1573 zł. Bóg zapłać! Za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca zbierzemy składkę remontową i inwestycyjną.

 

 1. Nabożeństwa w najbliższym tygodniu: adoracja Najświętszego Sakramentu – w poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30; do Miłosierdzia Bożego – we wtorek; różaniec – w środę o 17:30; do MB Nieustającej Pomocy – w środę; Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych – w piątek o godz. 18:30; Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21, Godzinki w niedzielę o godz. 7:30; Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 17.

 

 1. Nie będzie w naszej parafii tradycyjnej spowiedzi przed świętami wielkanocnymi z udziałem innych księży. Prosimy korzystać ze spowiedzi św. w każdy poniedziałek po Mszy św. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu a także ze spowiedzi św. 15 min. przed Mszą św.

 

 1. Zbiórka ministrantów starszych online w czwartek o godz. 19; Spotkanie „Duszpasterstwa Młodzieży Radość” – piątek Msza św. o 18:00 i Droga Krzyżowa o godz. 18:30. Próba zespołu młodzieżowego „Fide Deo” w niedzielę o godz. 11.

 

 1. Kandydaci do bierzmowania będą mieć spotkania online: klasa 8 grupa animatorki Agnieszki – wtorek o godz. 19.Grupa księdza – 16 marca o godz. 19. Szczegóły logowania na stronie parafii w zakładce „sakramenty”/”bierzmowanie”.

 

 1. Spotkanie z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych będzie w niedzielę 14 marca po Mszy św. o godz. 10 w kościele.

 

 1. Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy Daninę Diecezjalną przeznaczoną na instytucje centralne archidiecezji: Kurię Metropolitalną, Seminarium Duchowne, Caritas, Dom Księży Seniorów. Na stolikach z gazetami zostały wyłożone koperty. Ofiary składamy do skrzyni znajdującej się za ławkami.

 

 1. Uczniowie oraz Grono Pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Poznaniu serdecznie zapraszają na kiermasz ozdób wielkanocnych, który odbędzie się w najbliższą Niedzielę od godz.9 do 13. Do nabycia będą m.in. ozdoby wielkanocne, rękodzieło, kwiaty i wiele innych.

 

 1. Zachęcamy do włączenia się kolejny raz w dzieło Caritas Archidiecezji Poznańskiej: Wielkanocne Paschaliki. Proponowana ofiara za świeczkę wynosi 7 zł. Niech ten mały Paschalik, który symbolizuje światło, znajdzie się w naszych domach; niech przypomina nam o religijnym charakterze Świąt Wielkiej Nocy oraz o obecności Zmartwychwstałego Chrystusa w naszym codziennym życiu. Świeczki znajdują się na stolikach z gazetami.

 

 1. Prosimy o przekazywanie 1% podatku od dochodu na budowę windy.

 

 1. Zachęcamy do nabycia „Misyjnych Dróg” w cenie 5 zł. W ten sposób wspieramy misje.

 

 1. Zostało jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę parafialną na Roztocze. Szczegóły w zakrystii.

 

 1. Zmarły: śp. Teresa Zapadka z DPS-u przy ul. Mińskiej. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu; śp. Alicja Płoszyńska z ul. Łomżyńskiej. Pogrzeb odbędzie się w środę w Wągrowcu. Wieczny odpoczynek…