Ogłoszenia Duszpasterskie 6.12.2020

 1. Kwesta na potrzebujących przeprowadzana przez Caritas odbywa się przed kościołem. Za tydzień z racji 2. niedzieli miesiąca składka przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypada we wtorek. Msza św. o godz. 18. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na biedne kościoły w Polsce.

 

 1. Nabożeństwa w najbliższym tygodniu: adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30; do Bożego Miłosierdzia we wtorek; Różaniec w środę o 17:30; Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę; Apel Jasnogórski w sobotę; Godzinki w niedzielę o 7:30.

 

 1. Zbiórka ministrantów starszych online w czwartek o godz. 19. Spotkanie DM Radość w piątek na Mszy św. o godz. 18. Próba zespołu młodzieżowego „Fide Deo” w niedzielę o godz. 11 w kościele.

 

 1. W intencji dziękczynnej Matce Bożej z Guadalupe za duchową adopcję dziecka poczętego w naszej parafii będzie odprawiona Msza św. w sobotę o godz. 18.

 

 1. Pobłogosławione opłatki, świece Caritas i sianko na stół wigilijny można nabywać w sali młodzieży po Mszach św. Dochód w tym roku przeznaczony będzie na działalność Duszpasterstwa Młodzieży Radość.

 

 1. W „Chacie Polskiej” jest wystawiony kosz na żywność dla potrzebujących. Można także przynosić żywność do Caritasu w każdy poniedziałek od godz. 16 do 17:30 do dnia 21.12. Jest możliwość wpłat dla potrzebujących na konto parafii z dopiskiem „Caritas”.

 

 1. Przeprowadzamy także akcję „Dar Serca” – paczki bożonarodzeniowe dla dzieci. Kto chciałby taką paczkę zorganizować to prosimy by po Mszy św. odebrał w zakrystii kopertę z potrzebnymi informacjami.

 

 1. Roraty dla wszystkich od poniedziałku do piątku o godz. 18. Dzieci prosimy by przychodziły na roraty z lampionami i przynosiły serduszka z imieniem i nazwiskiem oraz wypisanym dobrym uczynkiem. Co tydzień w piątek podczas rorat ze wszystkich serduszek z tygodnia będzie losowana na własność piękna figurka Matki Bożej.

 

 1. Uczniowie oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 105 serdecznie zapraszają na kiermasz świąteczny przed kościołem od godziny 10 do 13. Zachęcamy!

 

 1. Sakramentu bierzmowania udzieli młodzieży ks. bp Grzegorz Balcerek w czwartek 17 grudnia o godz. 18.

 

 1. Zmarł śp. Bolesław Maciejewski z ul. Krańcowej z bloku 52. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Zmarł także Eugeniusz Humerczyk, wieloletni parafianin i mieszkaniec Osiedla Warszawskiego, który ostatnie lata przebywał w Anglii. Wieczny odpoczynek….