Ogłoszenia duszpasterskie 5.05.2019

 1. Za tydzień zbiórka remontowa i inwestycyjna. Msza św. o godz. 18 zostanie odprawiona w int. Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej parafii.
 2. Pielgrzymka dziękczynna dzieci I komunijnych do św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie i do Traperskiej Osady będzie w sobotę 11 maja. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 9. Powrót ok. godz. 15:30. Bardzo prosimy Rodziców by wszystkie dzieci mogły na tą pielgrzymkę pojechać. Zapisy jeszcze tylko przez 3 dni u pań katechetek.
 3. Rocznicę I Komunii świętej będą przeżywać dzieci w niedzielę 19 maja podczas Mszy św. o godz. 10.
 4. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30. Różaniec – w środę o godz. 17:30. Nabożeństwo majowe każdego dnia po wieczornej Mszy św.
 5. Spotkania grup duszpasterskich: Krąg Biblijny – wtorek po Mszy św., Caritas – środa godz. 17; ministranci starsi – czwartek godz. 19; DM Radość – piątek godz. 19; ministranci młodsi – sobota godz. 10; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 9:15 – wyjście do Muzeum Archidiecezjalnego na warsztaty „jak zostać królem” – zapisy w zakrystii(bardzo prosimy rodziców o zgłoszenie dzieci); zespół Redemi – sobota godz. 12 i niedziela godz. 9:30; zespół młodzieżowy Fide Deo – sobota godz. 12, niedziela godz. 11 oraz niedziela godz. 16:30 – grill; animatorzy – sobota godz. 19.
 6. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ma swoje spotkania: klasy 7 – w niedzielę 12 maja po Mszy św. o godz. 12 w salce młodzieży; klasy 8 i 3 gimnazjum – w niedzielę 19 maja po Mszy św. o godz. 12 w kościele. Na spotkanie przynosimy zaświadczenie o uczestnictwie w rekolekcjach szkolnych.
 7. Chłopców, którzy pragną zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się z rodzicami do ks. Radosława. Szczególnie liczymy na dzieci I komunijne.
 8. Zapraszamy serdecznie na Apel Jasnogórski, który jest w naszym kościele w każdą sobotę od maja do października o godz. 21. Godzinki o Niepokalanym Sercu NMP są śpiewane w każdą niedzielę o godz. 7:30.
 9. Uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski i Archidiecezji – w środę.
 10. Poradnia Życia Rodzinnego czynna jest w 1 i 3 środę miesiąca o godz. 18:30.
 11. Bardzo prosimy by dzieci przyniosły skarbonki wielkopostne za tydzień na Mszę św. o godz. 10.
 12. Dziękujemy za złożoną Daninę Diecezjalną i przekazanie 1% podatku na budowę windy.
 13. Spotkanie wyjeżdzających na pielgrzymkę do Fatimy będzie w poniedziałek o godz. 20 w salce młodzieży.
 14. Wakacyjny wyjazd ministrantów do Warszawy będzie w terminie od 16 do 20 lipca. Szczegóły i zapisy u ks. Radosława.
 15. Wakacyjny wyjazd Duszpasterstwa Boże Dzieciaki będzie w terminie od 1 do 3 lipca do Błażejewa k. Dolska. Szczegóły i zapisy na spotkaniach Duszpasterstwa Boże Dzieciaki lub u ks. Radosława.
 16. Prosimy aby młodzież zapisywała się na letni wyjazd w Beskid Żywiecki od 1 do 12 sierpnia. W góry może pojechać również młodzież, która po wakacjach chciałaby dołączyć do Duszpasterstwa Młodzieży Radość.
 17. Młodzież, która chce uczestniczyć w Archidiecezjalnych Dniach Młodzieży Paradiso na Świętej Górze w Gostyniu od 25 do 29 czerwca proszona jest o zgłoszenie się do księdza proboszcza.
 18. W sobotę 18 maja i w niedzielę 19 maja będą zapisy do udziału w Maratonie Biblijnym, który w naszej parafii odbędzie się 23 maja.
 19. Już teraz zapraszamy Parafian do wzięcia udziału we Mszy św. rozpoczynającej w naszej Archidiecezji Nawiedzenie Matki Bożej w kopii obrazu jasnogórskiego, które odbędzie się w sobotę 18 maja o godz. 12 w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Ratajach. Zapraszamy również dzieci I komunijne, które będą miały specjalny sektor. Do naszej parafii obraz przybędzie 29 sierpnia 2020 roku.
 20. Zmarli nasi Parafianie: śp. Aleksandra Witkowska z ul. Krańcowej z bloku 52. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek o godz. 9:30 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Gnieźnieńskiej o godz. 12 oraz śp. Henryk Jankowiak z ul. Łęczyckiej. Msza św. pogrzebowa nie została zamówiona. Pogrzeb we wtorek o godz. 12:45 na Miłostowie od ul. Warszawskiej. Wieczny odpoczynek…..