Ogłoszenia duszpasterskie 5.04.2020

 1. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy składkę inwestycyjną. Bardzo dziękujemy za wszelkie wpłaty na konto parafialne. Są to wpłaty na daninę diecezjalną, na inwestycje a także na składkę niedzielną. Jest takich przelewów coraz więcej co bardzo cieszy, gdyż nasza parafia utrzymuje się przede wszystkim z cotygodniowych składek niedzielnych, których teraz brakuje.
 2. Wprowadziliśmy dodatkową Mszę św., która jest odprawiana w tygodniu o godz. 17. Jest także dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 15 w intencji o ustanie epidemii w Polsce i na świecie.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8 do 17. Codziennie o godz. 20:30 kapłani odmawiają różaniec bez udziału wiernych zakończony Apelem Jasnogórskim. Prosimy by w tym samym czasie wszyscy odmawiali różaniec w swoich rodzinach w duchowej łączności z kapłanami. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia bez udziału wiernych we wtorki o godz. 15. Prosimy o liczne włączenie się w godzinie miłosierdzia w tą modlitwę. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa są transmitowane na żywo.
 4. Biuro parafialne jest nieczynne. Załatwiamy tylko bardzo ważne sprawy, które nie mogą być odłożone. Zarezerwowane intencje Mszy św. można podawać drogą mailową lub telefonicznie a ofiary za Mszę można wpłacać na konto parafii z podaniem dnia i godz. Mszy. Zarówno adres mailowy naszej parafii jak i nr konta znajdziemy na stronie internetowej.
 5. Ci, którzy chcieliby się wyspowiadać, mogą to uczynić po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem telefonicznie lub poprzez maila parafialnego. Spowiedź odbywać się będzie                           w osobnym pomieszczeniu.
 6. Na stolikach przy gazetach znajdziemy koperty na Daninę Diecezjalną, którą składamy do skrzyni, która znajduje się z tyłu kościoła. Można przekazać daninę na konto naszej parafii. Prosimy też o przekazywanie 1% podatku od dochodu na budowę windy w naszym kościele. Ulotki z informacją na stolikach oraz na stronie internetowej.
 7. Na stoliku pod chórem znajduje się koszyk, do którego można składać ofiary, które normalnie są zbierane podczas Mszy świętych.
 8. Są do nabycia książeczki „5 minut z Bogiem” na kwiecień.
 9. Nabożeństwa Triduum Paschalnego:
 • Wielki Czwartek – jutrznia o godz. 8. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19 – jest to pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Po Mszy przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy;
 • Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa; jutrznia o godz. 8 a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 19. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15; Liturgia na cześć Męki Pańskiej o godz. 19 i złożenie Chrystusa Eucharystycznego do grobu. Adoracja przy grobie do godz. 23. W tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego. Zaleca się zachowanie postu od potraw mięsnych także w sobotę;
 • Wielka Sobota – jutrznia o godz. 8 a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa do godz. 21. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 21. Na liturgię przynosimy świece. W tym roku nie będzie procesji rezurekcyjnej a jedynie kapłan uda się z monstrancją przed kościół i tam udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem całej naszej parafii. Nie będzie też w tym roku święcenia potraw na stół wielkanocny. W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba. Stosowny tekst można będzie pobrać ze strony swietawdomu.pl