Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie 30.10.2022

 

 1. Na Papieskie Dzieła Misyjne zebraliśmy przed tygodniem 1285 zł. Dzisiaj rodzice chorego Kamila przeprowadzają przed kościołem kwestę na terapię i rehabilitację dla syna. Za tydzień zbiórka na Caritas Parafii. Bóg zapłać!
 2. Zapraszamy w tygodniu do kaplicy dziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest czynna od godz. 8 do wieczornego nabożeństwa.
 3. Spotkania grup duszpasterskich w najbliższym tygodniu: wyjście sportowe ministrantów w poniedziałek o godz. 10; zbiórka wszystkich ministrantów w sobotę o godz. 10; DM Radość w piątek o godz. 19:30 Msza św.; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki w sobotę o godz. 11; zespół młodzieżowy Fide Deo w sobotę o godz. 12 i w niedzielę o godz. 11; zespół dziecięcy Redemi w niedzielę o godz. 9:30.
 4. Kandydaci z klasy 8 mają spotkanie po Mszy św. o godz. 12.
 5. Za ławkami wystawiona jest skrzynia do której wrzucamy kartki z wymieniankami za zmarłych, za których będziemy się modlić podczas różańca w listopadzie. Początek w środę o godz. 17:30.
 6. Spotkanie osób, które pragną podjąć się wypełniania prośby Matki Bożej poprzez zaangażowanie w Żywy Różaniec dzieci i dorosłych dzisiaj po Mszy św. o godz. 10 w kościele.
 7. Promocja naszego ministranta i lektora Grzegorza Woźniaka na ceremoniarza odbyła się w sobotę. Gratulujemy zdobycia najwyższego stopnia w jakże ważnej posłudze przy ołtarzu.
 8. Święcenia biskupie ks. Tomasza Grysy będą 1 listopada o godz. 11 w Katedrze Poznańskiej.
 9. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. jak w niedzielę. Nabożeństwa na Miłostowie od ul. Warszawskiej i Gnieźnieńskiej rozpoczną się o godz. 15 przy kaplicach. Młodzież w tym dniu wychodzi z księżmi na cmentarz na różaniec o godz. 19 sprzed kościoła.
 10. W Dzień Zaduszny Msze św. o godz. 7, 16 i 18. Msza św. o godz. 16 odprawiona będzie w intencji wszystkich wiernych zmarłych a Msza św. o godz. 18 za zmarłych od ostatniego Dnia Zadusznego. Prosimy by na tę Mszę św. przybyły rodziny zmarłych i po wyczytaniu nazwiska osoby zmarłej postawiły zapalony znicz przed ołtarzem. Znicz prosimy zabrać po zakończeniu nabożeństwa. Odpust zupełny za zmarłych będzie można uzyskać codziennie od 1 do 8 listopada. Odpust zyskuje ten kto nawiedzi cmentarz i pomodli się tam w intencji zmarłych, jest w stanie łaski uświęcającej, przyjmie komunię św. w dniu nawiedzenia cmentarza i nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu oraz odmówi dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych przez papieża.
 11. Dzieci zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. na godz. 18 z uroczystości Wszystkich Świętych. Dzieci przychodzą przebrane za dowolnego świętego a po Mszy będzie przejście do sali młodzieży i balik z zabawami, który potrwa ok. 1 godz. Za ładne stroje przewidziane są nagrody.
 12. Biuro parafialne czynne w najbliższym tygodniu tylko w piątek od godz. 10 do 11.
 13. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16:30 do 17:30. Msza św. wynagradzająca za grzechy raniące Najświętsze Serce Jezusa o godz. 18, na którą zapraszamy dzieci i dorosłych. Młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 19:30. Msza św. wynagradzająca za grzechy raniące Niepokalane Serce Maryi w sobotę o godz. 7 a po niej nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
 14. Do chorych ks. proboszcz uda się w piątek a ks. wikariusz w sobotę. Początek o godz. 8.
 15. Spotkanie Rad Duszpasterskiej i Ekonomicznej będzie w poniedziałek 7 listopada o godz. 20 na probostwie.
 16. Jest nowy numer „Małego Przewodnika Katolickiego” w cenie 8 zł. „Przewodnik Katolicki” z dołączonym modlitewnikiem „5 minut z Bogiem” w cenie 9,50 zł.
 17. Zmarła śp. siostra Aniela Borowska l. 88 od Sióstr Szarytek z ul. Mińskiej. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…