Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2022

 

  1. W intencji zmarłych i żyjących Członków Żywego Różańca modlić się będziemy w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18 Święto Przemienienia Pańskiego przypada w sobotę.

 

  1. Biuro parafialne w najbliższym tygodniu czynne we wtorek, w środę i w piątek zaraz po wieczornym nabożeństwie.

 

  1. W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo o powołania i za powołanych do służby w kościele. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16:30 do 17:30. Msza św. wynagradzająca za grzechy raniące Najświętsze Serce Jezusa o godz. 18. W tym miesiącu tylko ksiądz wikariusz uda się na swoją trasę do chorych i starszych z posługą sakramentalną w sobotę o godz. 8. Msza św. wynagradzająca za grzechy raniące Niepokalane Serce Maryi w sobotę o godz. 18 a po niej nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

 

  1. Kaplica dziennej adoracji Najświętszego Sakramentu czynna jest od poniedziałku do soboty od godz. 8 do 18. Do kościoła można również wjechać windą. Zapraszamy na modlitwę.

 

  1. Wakacyjny układ nabożeństw: W niedzielę Msze św. o godz. 8, 10 i 18 a w tygodniu tylko o godz. 18.

 

  1. Są jeszcze wolne miejsca do Publicznego Liceum Ogólnokształcącego KSW w Poznaniu. Szczegóły na plakacie, który znajduje się w gablocie przed kościołem.

 

  1. Młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży Radość rozpoczyna dzisiaj dwutygodniowe rekolekcje w Białym Dunajcu w Tatrach. Zbiórka przed dawnym Dworcem Głównym o godz. 22. Prosimy o modlitwę o jak najlepsze wykorzystanie tego pięknego czasu.

 

  1. W minionym tygodniu została zabudowana wnęka pod chórem, w której ustawiliśmy dwa nowe konfesjonały wyposażone w specjalną ławeczkę dla osób, którym podczas spowiedzi trudno jest klęczeć. Miejsce spowiedzi musi być jeszcze wykończone. Koszt tej inwestycji to 72 tys. zł. Na razie spowiedź św. odbywa się przy starych konfesjonałach.

 

  1. „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem „5 minut z Bogiem” w cenie 9.50 zł.

 

  1. Zmarli: śp. Stefania Ratajewska 85 z DPSu przy ul. Mińskiej. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu; śp. Urszula Kasperek l. 70 z ul. Krańcowej. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu; śp. Halina Grajek l. 93 z DPSu przy ul. Mińskiej. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu; śp. Maria Zajfert l. 91 z ul. Kruszwickiej. Msza św. zostanie odprawiona we wtorek o godz. 9 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 10:40; śp. Bernard Sieracki l. 84 z ul. Toruńskiej. Msza św. zostanie odprawiona w środę o godz. 12 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 13:30. Wieczny odpoczynek….