Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2020

 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przybyli w nocy na adorację Najświętszego Sakramentu a młodzieży wraz z księdzem Radosławem za poprowadzenie czuwania modlitewnego przed zesłaniem Ducha Świętego.
 2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła oraz Dzień Dziecka. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.
 3. Można już bez limitu wiernych uczestniczyć w nabożeństwach w kościele. Bardzo serdecznie zapraszamy do powrotu. Wracamy także do systematycznych spotkań duszpasterskich wszystkich grup parafialnych.
 4. Nadal Msza św., która była odprawiana w soboty o 16:30 w dolnym kościele jest zawieszona a intencja tej Mszy odprawiana jest w sobotę o godz. 18.
 5. Kończymy adorację Najświętszego Sakramentu, która odbywała się nieprzerwanie od trzech miesięcy. Wracamy do adoracji w poniedziałki po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30. Codziennie o godz. 20:30 różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim. Godzinki w niedzielę o godz. 7:30. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą każdego dnia bezpośrednio po wieczornej Mszą św. Msza św. w intencji zmarłych i żyjących Członków Żywego Różańca w poniedziałek. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa są transmitowane na żywo dla tych Parafian, którzy z racji wieku, choroby czy innej przyczyny nie mogą uczestniczyć we Mszy św. w kościele.
 6. Spotkania grup duszpasterskich w najbliższym tygodniu: Krąg Biblijny – wtorek po Mszy św. wieczornej w sali młodzieży; ministranci starsi  – czwartek godz. 19; Duszpasterstwo Młodzieży Radość – piątek Msza św. godz. 19:30; ministranci młodsi i kandydaci – sobota godz. 10(wszystkich chłopaków, którzy chcą zostać ministrantami prosimy o kontakt z ks. Radosławem); Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11; zespół młodzieżowy Fide Deo – sobota godz. 12 i niedziela godz. 11.
 7. Prosimy by młodzież z DM Radość zapisywała się na 12 dniowe rekolekcje wakacyjne, które odbędą się w Ośrodku Rekolekcyjnym Archidiecezji Poznańskiej „Górska Przystań” w Lipnicy Wielkiej od 20 do 31 lipca. Na rekolekcje może pojechać młodzież, która od przyszłego roku szkolnego rozpocznie naukę w 7 klasie i dołączy do duszpasterstwa. Zapisy na stronie internetowej młodzieży lub u ks. proboszcza.
 8. Kandydaci do bierzmowania będą mieć spotkania: klasy 8 – w niedzielę 7 czerwca po Mszy św. o godz. 12; klasy 7 w niedzielę 21 czerwca po Mszy św. o godz. 12.
 9. W tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16:30 do 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30 do 18. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i dorosłych o godz. 18 w int. wynagradzającej za grzechy raniące Najświętsze Serce Jezusa a dla młodzieży o godz. 19:30. Objazd chorych na ich wyraźnie życzenie – ks. Radosław w czwartek druga strona ul. Warszawskiej a ks. proboszcz piątek. Początek godz. 8. Udamy się tylko do tych chorych, którzy zgłoszą chęć przyjęcia kapłana. Wraca również posługa Nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Mogą oni udać się z Komunią św. do chorych i starszych po wcześniejszym zgłoszeniu. W sobotę nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca poprzedzone Mszą św. o godz. 7 w int. wynagradzającej za grzechy raniące Niepokalane Serce Maryi.
 10.  Bardzo dziękujemy za złożenie Daniny Diecezjalnej oraz za przekazanie 1% podatku od dochodu na budowę windy do naszego kościoła.
 11. Z ok. 25. rocznicy święceń kapłańskich ksiądz proboszcz odprawi uroczystą Mszę dzisiaj o godz. 18. Kazanie wygłosi ks. prob. Zbigniew Urny z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Obornikach Wlkp.
 12. Biuro Parafialne czynne we wtorek i w środę od godz. 16 do 17. Nadal prosimy załatwiać wszystkie możliwe sprawy drogą internetową.
 13. Jest kolejny modlitewnik “5 minut z Bogiem”.
 14.  Rodzice dzieci I Komunijnych mają spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 10 w kościele. W sali portretowej proszę odebrać zamówione szaty komunijne.