Ogłoszenia duszpasterskie 31.03.2019

 1. Zamontowaliśmy półkę marmurową pod tabernakulum, która została wkuta w ścianę. Bardzo dziękuję za środki przekazane na ten cel. We wtorek rozpoczynamy malowanie prezbiterium i ścian przylegających. W związku z tym wszystkie Msze św. i nabożeństwa w dni powszednie, począwszy od wtorku, będą odprawiane w dolnym kościele.
 2. Spotkania grup duszpasterskich: ministranci starsi – czwartek godz. 19, Duszpasterstwo Młodzieży Radość – piątek godz. 19:00 Msza św., ministranci młodsi i kandydaci – sobota godz. 10, Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11, zespół dziecięcy Redemi – sobota godz. 12, zespół Fide Deo – sobota godz. 12 i niedziela godz.11.
 3. Nabożeństwa: adoracja Najświętszego Sakramentu – w poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30, do Bożego Miłosierdzia – we wtorek, Różaniec – w poniedziałek i w środę o 17:30, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o powołania do służby Bożej – w czwartek po Mszy św., do NSPJ w piątek przed Mszą św.
 4. Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
 • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17:30
 • Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 18:30
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17
 1. Daninę diecezjalną składamy w Wielkim Poście do skrzyni, która znajduje się z tyłu kościoła.
 2. Zbiórka żywności na święta wielkanocne dla potrzebujących trwa jeszcze przez tydzień. Żywność prosimy składać do kosza w Chacie Polskiej, w biurze parafialnym i w Caritasie Parafialnym w poniedziałki od 16 do 17:30.
 3. Prosimy o przekazywanie 1% podatku na budowę windy w naszym kościele.
 4. Zebranie z Rodzicami dzieci I komunijnych będzie we wtorek 2 kwietnia o godz. 19 a odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci w piątek 5 kwietnia o godz. 17. Próba dzieci, które przystąpią do I komunii świętej w sobotę o godz. 10.
 1. Zebranie nowych Rad Duszpasterskiej i Ekonomicznej będzie w środę 3 kwietnia o godz. 20 na probostwie.
 2. Przed kościołem zbiórka na potrzebujących z naszej parafii przeprowadzana przez członków Caritasu
 3. Ogłaszamy konkurs z nagrodami dla dzieci na najładniejszą palmę. Palmy należy dostarczyć do kościoła w Niedzielę Palmową 14 kwietnia na Mszę św. o godz. 10. Dzieci po Mszy św. zostawią palmy w kościele a wyniki konkursu będą podane na parafialnej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy!
 4. W tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 16:30 do 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16:30 do 17:30. Msza św. dla dzieci i dorosłych o godz. 18 a dla młodzieży wyjątkowo o 19.
 5. Objazd chorych z posługą sakramentalną: czwartek – osiedle po stronie kościoła, piątek – bloki przy ul. Krańcowej, sobota – osiedle po drugiej stronie ul. Warszawskiej. Początek godz. 8.
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10 będzie śpiewać Chór Spontaneo prowadzony przez panią Dorotę Czerwińską. Po Mszy św. krótki koncert pieśni pasyjnej.
 7. Zarząd i Dyrekcja Niepublicznego Przedszkola i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz zaprasza do zwiedzania wystawy poświęconej Kardynałowi Augustowi Hlondowi. Wystawa czynna będzie do 31 maja 2019 r. w godzinach 9 do 14 w holu placówek przy ul. Mińskiej 32. Kardynał August Hlond jest patronem Publicznego Liceum Ogólnokształcącego rozpoczynającego działalność od 1 września 2019 r.
 8. Zmarł śp. Bonifacy Skorupiński z ul. Czerniejewskiej. Msza św. pogrzebowa będzie w czwartek o godz. 10:15 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Gnieźnieńskiej o godz. 12. Wieczny odpoczynek….