Ogłoszenia duszpasterskie 31.01.2021

 1. Arcybiskup Stanisław Gądecki zwrócił się do kapłanów z prośbą by przypomnieć wiernym, że „ci, którzy normalnie pracują, chodzą do sklepów na zakupy, jeżdżą środkami publicznej komunikacji, nie mogą się jednocześnie powoływać na dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.”
 2. Na poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji zebraliśmy 3437 zł. Bóg zapłać!
 3. Nadal Msze św. odprawiane są tylko w górnym kościele a w sobotę Msza św. z godz. 16:30 została przeniesiona na godz. 18.
 4. We wtorek przypada święto Ofiarowanie Pańskie. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe. Podczas Mszy św., która będzie o godz. 18 obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniach kolędowych. Był to niewielki procent naszych Parafian dlatego tym bardziej cieszyliśmy się z każdej osoby. Bóg zapłać za złożone ofiary na budowę kaplicy MB Fatimskiej.
 6. Nabożeństwa w najbliższym tygodniu: do Miłosierdzia Bożego – we wtorek; różaniec – w środę o 17:30; do MB Nieustającej Pomocy – w środę; O powołania i za powołanych – w czwartek; do NSPJ – w piątek; pierwszych sobót miesiąca – w sobotę o godz. 7;  Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21, Godzinki w niedzielę o godz. 7:30.
 7. Z okazji I piątku miesiąca spowiedź św. dla wszystkich od godz. 16:30 do 17:30. Adoracja NS od 16:30 do 18. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i dorosłych o godz. 18. Msza św. pierwszopiątkowa dla młodzieży o godz. 19:30. Objazd chorych z posługą sakramentalną: ks. proboszcz w piątek a ks. wikariusz w sobotę. Prosimy zgłaszać chorych. Początek godz. 8.
 8. Prosimy o przekazywanie 1% podatku od dochodu na budowę windy do naszego kościoła.
 9. Zbiórka ministrantów starszych online w czwartek o godz. 19 – chłopaków, którzy chcą zostać ministrantami prosimy o kontakt z ks. Radosławem; Spotkanie „Duszpasterstwa Młodzieży Radość” w piątek podczas Mszy św. o godz. 19:30. Próba zespołu młodzieżowego „Fide Deo” w niedzielę o godz. 11 w kościele.
 10. Kandydaci do bierzmowania będą mieć spotkania online: klasy 7 – 9.02 o godz. 19; klasy 8 – wg harmonogramu grup podanego na stronie parafii. Wszystkie szczegóły oraz sposób logowania na spotkania dostępne na stronie internetowej naszej parafii w zakładce: „sakramenty”/„bierzmowanie”.
 11. Rodzice dzieci I komunijnych będą mogli zamówić szatki dla swoich dzieci w poniedziałek 15 lutego od godz. 16 do 17:30 w sali młodzieży. Prosimy przybyć z dziećmi w celu wzięcia miary. Prosimy również zakupić książeczki, które będą jednakowe dla wszystkich dzieci. Będzie można również zakupić medaliki i inne dewocjonalia. Należy zaopatrzyć dzieci w świecę, jeśli nie zachowała się świeca od chrztu.
 12. Dzisiaj przed kościołem rodzice chłopca chorego na autyzm i padaczkę zbierają ofiary na terapię by dziecko zaczęło mówić i wykonywać podstawowe czynności. Polecamy ofiarności drogich Parafian.
 13. Jest nowy numer „Małego Przewodnika Katolickiego” dla dzieci w cenie 5:90 oraz „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem „5 minut z Bogiem” w cenie 6 zł.
 14. Zmarli nasi parafianie śp. Bożena Szulc z ul. Krańcowej z bloku 50. Msza św. zostanie odprawiona we wtorek o godz. 8 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 9:20; śp. Halina Socha z ul. Powidzkiej. Msza św. zostanie odprawiona w środę o godz. 12:45 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Gnieźnieńskiej o godz. 14:15; śp. Krystian Konieczny z ul. Nieszawskiej. Data pogrzebu jest jeszcze nieznana. Wieczny odpoczynek….