Ogłoszenia Duszpasterskie 3.02.2019

 1. Zapraszamy serdecznie na piękne jasełka pt. „Dnia jednego o północy” w wykonaniu zespołu Pieśni i Tańca Chludowianie. Jasełka zostaną wystawione w naszym kościele o godz. 13.
 2. Na ogrzewanie naszego kościoła zebraliśmy przed tygodniem 1620 zł. Bóg zapłać!.
 3. Dzisiaj zbiórka na Radio Emaus.
 4. Składka remontowa i inwestycyjna będzie przeprowadzona za tydzień.
 5. Jest jeszcze kilka miejsc na majową parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela.
 6. Organizujemy pielgrzymkę na Podlasie od 16 do 20 września. Zainteresowani mogą otrzymać program w zakrystii. Tam również można się zapisać.
 7. Wracamy do normalnego porządku Mszy świętych w tygodniu.
 8. Podczas tegorocznej kolędy zostały złożone ofiary w wysokości 16035 zł za które bardzo serdecznie dziękujemy. Zostaną one przeznaczone na spłatę zadłużenia za wykonane prace. Proszę zabierać książeczki kolędowe które są wyłożone przy gazetach.
 9. Biuro parafialne czynne w tygodniu we wtorek i w środę od godz. 16 do 17 i w piątek od godz. 9 do 10.
 10. Rozpoczęło się „XVI Różańcowe Jerycho miasta Poznania”, pod hasłem: “Z Maryją w nowe czasy”, które będzie kontynuowane do 8-go lutego u stóp Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania w Sanktuarium Franciszkanów na Górze Przemysła. Poszczególne wspólnoty podejmują modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji rodzin, Kościoła i Ojczyzny. Codzienne Msze św. w tym czasie o godz. 7.00; 9.00; 12.00; 18.00 i 24.00. Proszę by członkowie Żywego Różańca z naszej parafii poprowadzili różaniec – tajemnice chwalebne w poniedziałek o godz. 20. O godz. 21 będzie Apel Jasnogórski a następnie Godzinki do Przemienienia Pańskiego. Nasza parafia zakończy adorację o godz. 22. Bardzo serdecznie zachęcamy by jak najwięcej naszych parafian uczestniczyło w tej modlitwie na Wzgórzu Przemysła. W związku z tym wydarzeniem nie będzie poniedziałkowej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele.
 11. Spotkania grup duszpasterskich: Duszpasterstwo Młodzieży Radość – piątek godz. 19:00, ministranci młodsi i kandydaci – sobota godz. 10, Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11, zespół młodzieżowy Fide Deo – sobota godz. 12 i niedziela godz. 11, zespół dziecięcy Redemi – niedziela godz. 9:30.
 12. Nabożeństwa: do Bożego Miłosierdzia – we wtorek, Różaniec – w środę o 17:30, do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, litania do Jezusa Kapłana – w I czwartek miesiąca.
 13. Tak jak w ubiegłym roku można przekazać 1% podatku na budowę windy w naszym kościele. Dodrukowane zostały kartoniki z potrzebnymi informacjami na ten temat, które są wyłożone przy gazetach. Otrzymaliśmy dokładną informację na temat przekazania 1% podatku w zeszłym roku. Jest to 17 639 a więc kwota nieco niższa niż było to zapowiadane ale i tak znacząca. Dziękujemy za te środki przekazane na budowę windy.
 14. W sobotę 9 lutego, w godzinach od 9.00 do 13.00 w Publicznym Gimnazjum Katolickim Stanisława Kostki, przy ul. Głogowskiej 92 w Poznaniu, odbędzie się tzw. „Biała Sobota”. Lekarze różnych specjalności będą bezpłatnie udzielali porad. Będzie także możliwość przeprowadzenia podstawowych badań laboratoryjnych. Uczestnicy będą mogli skorzystać z różnych bezpłatnych badań profilaktycznych.
 15. Z okazji XXVII Światowego Dnia Chorego serdecznie zapraszamy, wszystkich chorych, cierpiących i posługujących im, na uroczystą Mszę św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes, którą odprawi Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek, w niedzielę 10 lutego o godz. 13.30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej.
 16. Przed kościołem można nabyć nowy numer „Wokół Odkupiciela”. Serdecznie zachęcamy.       Jest też nowy nr Małego Przewodnika Katolickiego dla dzieci.