Ogłoszenia duszpasterskie 3.01.2021

  1. Msze św. w styczniu będą odprawiane tylko w kościele. Intencja z Mszy św. sobotniej z godziny 16:30 przeniesiona została na godz. 18.

 

  1. Za tydzień druga niedziela miesiąca dlatego składka przeznaczona będzie na inwestycje i remonty. Msza św. o godz. 12 odprawiona będzie za Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii.

 

  1. Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada w środę 6 stycznia. Msze św. jak w niedziele. Jest to zarazem Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Zbiórka przed kościołem na Krajowy Fundusz Misyjny. Przed kościołem można będzie zakupić kredę z kadzidłem, które pobłogosławimy podczas Mszy św. Msza św. we wtorek o godz. 18 z uroczystości Trzech Króli.

 

  1. W I poniedziałek miesiąca Msza św. w int. żyjących i zmarłych Członków Żywego Różańca.

 

  1. Spotkania kolędowe w kościele w najbliższym tygodniu o godz. 18: poniedziałek 4 stycznia – mieszkańcy nowych bloków przy ul. Krańcowej nr 56, 58, 60 i 62. Wtorek 5 stycznia – ulice Bolesławy, Kwiryny, Ludmiły, Bożeny i Wiesławy. Czwartek 7 stycznia – ulice Czekalskie, Pusta, Modlińska, Pułtuska. Piątek 8 stycznia – ulice Warszawska, Lidzka i Białostocka. Prosimy by na Mszę św. przynosić wodę w butelce, którą pobłogosławimy po Mszy św. Będzie ona potrzebna do poświęcenia swojego mieszkania. Będzie można również złożyć dodatkową ofiarę kolędową na nasz kościół do skrzyni, która znajduje się za ławkami. Ofiary te będą przeznaczone na wybudowanie ołtarza w powstającej nowej kaplicy pw. Matki Bożej Fatimskiej. W związku ze spotkaniami kolędowymi, przez cały styczeń po Mszach świętych nie będzie nabożeństw. Nie będzie również poniedziałkowych adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

  1. Przypominamy, że w dni powszednie otwarta jest kaplica, do której można wejść na modlitwę.

 

  1. Chcemy zakupić bezdotykowe kropielnice na wodę święconą do naszego kościoła. Cena dwóch kropielnic to dwa tysiące złotych. Dziękujemy osobie, która ofiarowała pieniądze na zakup jednej kropielnicy.

 

  1. Prosimy o przekazywanie 1% podatku od dochodu na budowę windy do naszego kościoła. Na stolikach wyłożone są karki z informacją na ten temat. Udało się pod koniec minionego roku otrzymać pozytywną opinię straży co do postawienia szybu windy a teraz czekamy na pozwolenie od Urzędu Miasta Poznań. Odpowiednie dokumenty zostały już złożone.

 

  1. Próba zespołu młodzieżowego „Fide Deo” w niedzielę o godz. 11 w kościele.

 

  1. Zmarli nasi parafianie śp. Władysław Krawiec z ul. Płockiej. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Śp. Krystyna Radziejczak z ul. Krańcowej z bloku 48. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Pogrzeb śp. Karola Bednarka odbędzie się w piątek. Msza św. o godz. 10 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Gnieźnieńskiej o godz. 12. Pogrzeb śp. Marka Cichockiego będzie 12 stycznia o godz. 11 na Górczynie a Msza św. w naszej parafii o godz. 9. Wieczny odpoczynek…