Ogłoszenia duszpasterskie 29.03.2020

  1. Przypominamy, że w kościele jednorazowo nie może przebywać więcej niż 5 osób nie licząc kapłanów i obsługi. Te wytyczne mają zastosowanie także do adoracji Najświętszego Sakramentu.
  2. Wprowadzamy dodatkową Mszę św., która będzie odprawiana od poniedziałku do soboty o godz. 17, by umożliwić większej ilości osób udział w Eucharystii. Prosimy wcześniej sprawdzić, która z intencji wieczornych będzie sprawowana o godz. 17. Jest także dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 15, sprawowana w intencji o ustanie epidemii w Polsce i na świecie.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 8 do 17. Codziennie o godz. 20:30 kapłani odmawiają różaniec bez udziału wiernych zakończony Apelem Jasnogórskim. Prosimy by w tym samym czasie wszyscy odmawiali różaniec w swoich rodzinach w duchowej łączności z kapłanami. Intencje z rannych Mszy św. ze środy i z czwartku. są przeniesione na popołudniowe Msze o godz. 17. Intencja Mszy św. z soboty z godz. 16:30 jest przeniesiona na Mszę św. w sobotę o godz. 17. Jest to już liturgia niedzielna. Pozostaje Msza św. w sobotę o godz. 7. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się tylko na wyraźne ich życzenie. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia bez udziału wiernych we wtorki o godz. 15. Prosimy o liczne włączenie się w godzinie miłosierdzia w tą modlitwę.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej bez udziału wiernych w piątek o godz. 19. Wszystkie Msze św. oraz wszelkie nabożeństwa są transmitowane na żywo poprzez kanał youtube. Link do transmisji na żywo znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Transmisja odbywa się przez cały czas.
  4. Biuro parafialne zostało zamknięte. Załatwiamy tylko bardzo ważne sprawy, które nie mogą być odłożone. Zarezerwowane intencje Mszy św. można podawać drogą mailową lub telefonicznie a ofiary za Mszę można wpłacać na konto parafii z podaniem dnia i godz. Mszy. Zarówno adres mailowy naszej parafii jak i nr konta znajdziemy na stronie internetowej.
  5. Ci, którzy chcieliby się wyspowiadać, mogą to uczynić po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem telefonicznie lub poprzez maila parafialnego. Spowiedź odbywać się będzie                           w osobnym pomieszczeniu.
  6. W I piątek miesiąca Msza św. o godz. 17 będzie w intencji wynagradzającej za grzechy raniące Najświętsze Serce Pana Jezusa. Msza św. dla młodzieży w ich intencji o godz. 18. Zachęcamy by w tej Mszy uczestniczyło w kościele 5 przedstawicieli młodzieży nie licząc służby liturgicznej. Reszta niech uczestniczy poprzez transmisję internetową. Słowo będzie skierowane specjalnie do młodzieży. Intencja w sobotę o godz. 7 wynagradzająca za grzechy raniące Niepokalane Serce Maryi.
  7. W Chacie Polskiej jest wystawiony kosz do którego można wkładać produkty żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.
  8. Na stolikach przy gazetach znajdziemy koperty na Daninę Diecezjalną, którą składamy w okresie Wielkiego Postu do skrzyni, która znajduje się z tyłu kościoła. Można przekazać daninę na konto, które znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy też o przekazywanie 1% podatku od dochodu na budowę windy w naszym kościele. Ulotki z informacją na stolikach, jak też na stronie internetowej.
  9. Na stoliku pod chórem znajduje się koszyk, do którego można składać ofiary, które normalnie są zbierane podczas Mszy świętych. Można je przekazywać również na konto parafii. Bóg zapłać! Z powodów finansowych musieliśmy czasowo zrezygnować z posługi Pana kościelnego i Pani organistki.
  10. Zmarła śp. Maria Wieczorek z ul. Krańcowej z bloku 54. Msza św. pogrzebowa będzie we wtorek o godz. 10:30 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Gnieźnieńskiej o godz. 12. Wieczny odpoczynek…