Ogłoszenia duszpasterskie 28.06.2020

 1. Dzisiaj przed kościołem członkowie Caritas Parafialna przeprowadzają kwestę na potrzebujących z naszej parafii.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30; Różaniec w środę o godz. 17:30 poprowadzony przez członków Żywego Różańca; Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.; nabożeństwo I czwartków miesiąca po Mszy św.; nabożeństwo I sobót miesiąca po Mszy św. o godz. 18; Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21; Godzinki w niedzielę o godz. 7:30; ostatnie nabożeństwo czerwcowe we wtorek.
 3. Uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła w poniedziałek. Msza św. o godz. 18. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. W tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16:30 do 17:30. Prosimy by do drugiej spowiedzi świętej przyszły wszystkie dzieci I komunijne. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30 do 18 zakończona litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do chorych udamy się z posługą sakramentalną na ich wyraźne życzenie – ks. Radosław w czwartek a ks. proboszcz w piątek.
 5. Spotkania grup duszpasterskich będą dopiero od września.
 6. Spotkanie animatorów DM Radość w piątek o godz. 19.
 7. Wyjazd wakacyjny dzieci do Zaniemyśla odbędzie się od 2 do 4 sierpnia. Wyjazd wakacyjny ministrantów do Błażejewa odbędzie się od 5 do 8 sierpnia. Zapisy na oba wyjazdy do końca czerwca.
 8. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu nie ma rannych Mszy św. Msze św. niedzielne o godz. 8, 10 i 18. Wszystkie Msze św. w czasie pandemii odprawiane są w górnym kościele. Są one również transmitowane.
 9. Biuro parafialne czynne według stałego porządku.
 10. Nasi parafianie wyszli z inicjatywą modlitwy w intencji wybudowania windy do kościoła. Potrzeba 17 osób, które będą odmawiać Nowennę Pompejańską. Każda z 15 osób odmawiałaby przez 54 dni po jednej dziesiątce, co dałoby 15 tajemnic, 1 osoba modlitwy początkowe, 1 osoba modlitwy końcowe. Przez 27 dni część błagalną i przez 27 dni część dziękczynną. Prosimy by chętne osoby zgłaszały się na adres mailowy parafian, którzy będą koordynować całe przedsięwzięcie: zaklina@czekala.net.pl
 11. W sobotę w katedrze poznańskiej trzech naszych ministrantów ksiądz biskup ustanowił lektorami Archidiecezji Poznańskiej. Są to: Piotr Ratajczak, Adam Frąckowiak i Stanisław Frąckowiak. Serdecznie gratulujemy i życzymy pięknej posługi przy stole Słowa Bożego. Natomiast we wtorek 30 czerwca ks. biskup ustanowi nadzwyczajnym szafarzem Komunii św. naszego długoletniego ministranta Bartosza Klawikowskiego. Uroczystość odbędzie się w parafii Nawiedzenia NMP na Ratajach o godz. 19. Życzymy gorliwości w przychodzeniu do domów chorych i starszych z Panem Jezusem.
 12. Do „Przewodnika Katolickiego” dołączona jest kolejna książeczka „5 minut z Bogiem” na miesiąc lipiec. Cena 6 zł.
 13. Życzymy dzieciom i młodzieży pięknych wakacji a wszystkim urlopowiczom dobrego wypoczynku.