Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2019

 1. Dzisiaj I Komunia święta dzieci. Od poniedziałku do piątku prosimy by dzieci uczestniczyły w tzw. białym tygodniu we Mszy św. o godz. 18 a 3 maja o godz. 10. Na Mszę dzieci przychodzą w strojach komunijnych i siadają do ławek tak jak podczas niedzielnej uroczystości. Pielgrzymka dziękczynna dzieci I komunijnych do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Owińskach i do Traperskiej Osady będzie w sobotę 11 maja. Prosimy o zapisywanie się u Pań Katechetek.
 2. Rocznicę I Komunii świętej będą przeżywać dzieci w niedzielę 19 maja podczas Mszy św. o godz. 10.
 3. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30. Różaniec – w środę o godz. 17:30. Nabożeństwo majowe – od środy po wieczornej Mszy św.
 4. Spotkania grup duszpasterskich: Krąg Biblijny – wtorek po Mszy św., zespół Redemi – niedziela godz. 9:30.
 5. Chłopców, którzy pragną zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się z rodzicami do ks. Radosława.
 6. Zachęcamy dorosłych mężczyzn, którzy kiedyś byli ministrantami do służby przy ołtarzu w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 10. Więcej informacji u księży.
 7. Zapraszamy serdecznie na Apel Jasnogórski, który będzie w naszym kościele w każdą sobotę od maja do października o godz. 21. Wprowadzamy Godzinki o Niepokalanym Sercu NMP, które będą śpiewane w każdą niedzielę o godz. 7:30.
 8. Święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy, w poniedziałek a uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, we wtorek.
 9. W uroczystość NMP Królowej Polski 3 maja Msze św. jak w każdą niedzielę. Prosimy o wywieszenie flag polskich i maryjnych już 2 maja.
 10. W tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. każdego dnia 15 min. przed każdą Mszą św. Msza św. wynagradzająca za grzechy raniące Najświętsze Serce Pana Jezusa o godz. 8. Msza św. wynagradzająca za grzechy raniące Niepokalane Serce Maryi w sobotę o godz. 7 a po niej nabożeństwo I sobót miesiąca.
 11. Objazd chorych z posługą sakramentalną – w czwartek tym razem dwie trasy – najpierw osiedle po stronie kościoła od godz. 8 a następnie bloki przy ul. Krańcowej od ok. 9:30. W sobotę osiedle po drugiej stronie ul. Warszawskiej od godz. 8.
 12. Poradnia Życia Rodzinnego czynna jest w 1 i 3 środę miesiąca o godz. 18:30. Zapraszamy narzeczonych, ale i małżonków „z problemami lub bez”.
 13. Dzisiaj zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji.
 14. Prosimy aby dzieci odbierały w zakrystii nagrody za udział w konkursie palmowym.
 15. Dziękujemy za złożoną Daninę Diecezjalną i przekazanie 1% podatku na budowę windy.
 16. Spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy będzie 6 maja o godz. 20 w salce młodzieży.
 17. Duszpasterstwo Boże Dzieciaki wychodzi do Muzeum Archidiecezjalnego na interesujące warsztaty w sobotę 11 maja o godz. 9:15. Zapisy w zakrystii.
 18. Wakacyjny wyjazd ministrantów do Warszawy będzie w terminie od 16 do 20 lipca. Szczegóły i zapisy u ks. Radosława.
 19. Wakacyjny wyjazd Duszpasterstwa Boże Dzieciaki będzie w terminie od 1 do 3 lipca do Błażejewa k. Dolska. Szczegóły i zapisy na spotkaniach Duszpasterstwa Boże Dzieciaki lub u ks. Radosława.
 20. Trwają zapisy młodzieży na letni wyjazd w Beskid Żywiecki od 1 do 12 sierpnia. W góry może pojechać również młodzież, która w tym roku rozpocznie naukę w 7 klasie szkoły podstawowej i chce dołączyć do Duszpasterstwa Młodzieży Radość.
 21. Młodzież, która chciałaby uczestniczyć w Archidiecezjalnych Dniach Młodzieży Paradiso na Świętej Górze w Gostyniu od 25 do 29 czerwca proszona jest o zgłoszenie się do księdza proboszcza. Młodzież z DM Radość zapisuje się na swojej stronie na fb.
 22. Zmarł nasz Parafianin: śp. Marian Gembiak z ul. Mogileńskiej. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 12:30 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 14:15. Wieczny odpoczynek…..