Ogłoszenia duszpasterskie 27.12.2020

  1. Msze św. od poniedziałku do środy o godz. 7 i 18. W Sylwestra Msza św. o godz. 17 z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi a po niej nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.

 

  1. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w piątek 1 stycznia. Msze św. jak w niedziele. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Intencja Mszy św. o godz. 8 wynagradzająca za grzechy raniące Najświętsze Serce Pana Jezusa.

 

  1. W I sobotę miesiąca intencja Mszy św. o godz. 7 wynagradzająca za grzechy raniące Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy nabożeństwo I sobót miesiąca.

 

  1. Do chorych udamy się z posługą sakramentalną w sobotę o godz. 8:30. Prosimy zgłaszać chorych i starszych.

 

  1. W tym roku nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Jednak przez cały styczeń będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę św. wieczorną w ich intencji oraz na specjalne błogosławieństwo kolędowe. Najbliższe spotkanie kolędowe w kościele będzie w poniedziałek 4 stycznia o godz. 18 dla mieszkańców nowych bloków przy ul. Krańcowej nr 56, 58, 60 i 62. Wtorek 5 stycznia godz. 18 – ulice Bolesławy, Kwiryny, Ludmiły, Bożeny i Wiesławy. Czwartek 7 stycznia godz. 18 – ulice Czekalskie, Pusta, Modlińska, Pułtuska. Piątek 8 stycznia godz. 18 – ulice Warszawska, Lidzka i Białostocka. Prosimy by na Mszę św. przynosić wodę w butelce, którą poświęcimy po Mszy św. Będzie ona potrzebna do poświęcenia swojego mieszkania.

 

  1. Próba zespołu młodzieżowego „Fide Deo” w niedzielę o godz. 11 w kościele.

 

  1. Na stoliku nowy numer „Misyjnych Dróg” w cenie 5 zł. „Przewodnik Katolicki” w cenie 6 zł.

 

  1. Zmarli nasi parafianie śp. Lidia Madajczak z ul. Inowrocławskiej. Msza św. pogrzebowa będzie w Owińskach 30 grudnia o godz. 12 a pogrzeb na miejscowym cmentarzu o godz. 13; śp. Marek Cichocki z ul. Warszawskiej. Data pogrzebu zostanie dopiero ustalona. Wieczny odpoczynek…