Ogłoszenia duszpasterskie 25.09.2022

 

 1. Przedstawiciele Caritas parafii przeprowadzają przed kościołem kwestę na potrzebujących. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

 

 1. Zapraszamy w tygodniu do kaplicy dziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Prosimy by ostatecznie do przyszłej niedzieli zgłosiły się do ks. proboszcza osoby, które chciałyby wziąć udział wraz z naszą archidiecezją w Światowych Dniach Młodzieży w Portugalii, które odbędą się od 21 lipca do 8 sierpnia 2023 r.

 

 1. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I spowiedzi i I Komunii św. odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 10 w kościele.

 

 1. Spotkania grup duszpasterskich w najbliższym tygodniu: Krąg Biblijny we wtorek po nabożeństwie wieczornym; Duszpasterstwo Młodzieży Radość w piątek o godz. 19; wszyscy ministranci w sobotę o godz. 10; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki w sobotę o godz. 11; wszyscy ministranci w sobotę o godz. 10; zespół młodzieżowy Fide Deo wyjeżdża w sobotę do Pniew na Diecezjalny Przegląd Piosenki Maryjnej o godz. 10:30 sprzed probostwa. Próba zespołu w niedzielę o godz. 11; zespół dziecięcy Redemi w niedzielę o godz. 9:30.

 

 1. Kandydaci do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej proszeni są o przynoszenie dokumentów do końca września.

 

 1. Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała przypada w czwartek. Msze św. o godz. 7 i 18.

 

 1. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą za grzechy raniące Niepokalane Serce Maryi o godz. 7 a po niej na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

 

 1. Do chorych ks. wikariusz uda się w najbliższą sobotę od godz. 8 a ks. proboszcz w pierwszy piątek miesiąca 7 października.

 

 1. Nabożeństwa Różańcowe w październiku rozpoczynamy w sobotę. Przez cały miesiąc będziemy odmawiać Różaniec o godz. 17:30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy!

 

 1. Od dzisiaj spowiedź święta odbywa się przy nowych konfesjonałach. Jeśli na filarze przy wejściu do pomieszczenia z konfesjonałem świecą się zielone diody to oznacza to, że kapłan jest wolny. W takim wypadku należy wejść do pomieszczenia i zasunąć za sobą drzwi. Dla osób, które nie mogą klęczeć została zainstalowana ławeczka. W momencie gdy penitent uklęknie lub usiądzie zaświecą się czerwone diody oznaczające, że odbywa się spowiedź i wtedy kolejna osoba nie wchodzi do pomieszczenia z konfesjonałem. Osoba, która się wyspowiada wychodząc z pomieszczenia zostawia otwarte drzwi. Taka sama zasada obowiązuje przy jednym i drugim konfesjonale. Jeśli nie świeci się żadne światło zielone lub czerwone to oznacza, że w konfesjonale nie ma kapłana. Światła są widoczne z całego kościoła i nie trzeba podchodzić by sprawdzić czy odbywa się spowiedź św.