Ogłoszenia duszpasterskie 24.11.2019

 1. Gościmy dzisiaj członków Akademickiego Koła Misjologicznego im. dr Wandy Błeńskiej. Studenci skierują do nas słowo a po Mszach sprzedawać będą różne rzeczy z krajów, w których AKM było na doświadczeniach misyjnych w Izraelu i Ghanie.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30, w czasie adoracji spowiedź; nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia we wtorek; różaniec w środę o godz. 17:30; Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę; Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21; Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedzielę o godz. 7:30.
 3. W int. Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zostanie odprawiona Msza św. w poniedziałek o godz. 18. Zapraszamy również Matki w stanie błogosławionym na specjalne błogosławieństwo. Po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej z Guadalupe.
 4. Spotkania grup duszpasterskich: Krąg biblijny – wtorek po nabożeństwie; ministranci starsi – czwartek godz. 18:45; Duszpasterstwo Młodzieży Radość wychodzi na modlitwę prowadzoną przez ks. bpa Szymona Stułkowskiego do kościoła Bożego Ciała – zbiórka przed kościołem o godz. 19; ministranci młodsi – sobota godz. 10; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11; zespół młodzieżowy Fide Deo – sobota godz. 12 i niedziela godz. 11; zespół dziecięcy Redemi – piątek godz. 17:45 i niedziela godz. 9:30.
 5. Zabawa andrzejkowa dla młodzieży z DM Radość w sobotę o godz. 19.
 6. Zespół młodzieżowy Fide Deo chętnie przyjmie młodzież śpiewającą oraz grającą na instrumentach klasycznych. Można się zgłaszać po Mszach św. niedzielnych o godz. 12, na których zespół śpiewa, lub podczas prób w soboty od godz. 12 do 13 do sali młodzieży.
 7. Schola Chrystusowe Promyki ze Swarzędza śpiewać będzie dzisiaj na Mszy św. o godz. 10. Po Mszy św. dzieci zaśpiewają jeszcze kilka utworów.
 8. Kandydaci do bierzmowania z kl. 7 będą mieć spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 12. Kandydaci z kl. 8 będą mieć spotkanie w grupach wg ustaleń z animatorami. Więcej szczegółów na stronie na Facebooku.
 9. Duszpasterstwo Boże Dzieciaki w najbliższą sobotę i w niedzielę rozprowadzać będzie pierniczki i miód oraz inne rzeczy. Dochód w całości przeznaczony będzie na działalność duszpasterstwa dzieci.
 10. Trwa zbiórka żywności dla potrzebujących. Żywność należy dostarczyć do 16 grudnia do Caritasu Parafialnego w poniedziałki od 16 do 17:30. Jest też wystawiony kosz w Chacie Polskiej do którego można składać zakupione w sklepie produkty.
 11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Medjugorie w terminie od 18 do 25 maja 2020 roku. Plan pielgrzymki w zakrystii a szczegóły u ks. Radosława
 12. Na stolikach z gazetami wyłożone zostały kalendarzyki na rok 2020 z informatorem Archidiecezji Poznańskiej. Cena 6 zł. Jest też modlitewnik „5 minut z Bogiem”.
 13. Bardzo prosimy by nie przynosić do kościoła i do kaplicy starych gazet, książek i modlitw i nie zostawiać ich w różnych miejscach.
 14. W zakrystii można odebrać koperty „Dar serca” by przyszykować paczkę bożonarodzeniową dla dzieci
 15. Opłatki oraz świece Caritas będzie można nabywać od 2 niedzieli Adwentu.
 16. Zmarli nasi parafianie: śp. Karol Szłapka z ul. Krańcowej z bloku 54. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu; śp. Irena Borowczyk z ul. Pustej. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek o godz. 9:15 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Gnieźnieńskiej o godz. 10:40; śp. Helena Jaskólska z DPS ul. Mińska. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w środę o godz. 10:30 u Sióstr a pogrzeb na Górczynie o godz. 12:30. Wieczny odpoczynek….