Ogłoszenia duszpasterskie 24.05.2020

 1. Zachęcamy do powrotu do kościoła by móc razem we Wspólnocie uczestniczyć w nabożeństwach a szczególnie we Mszy św. niedzielnej.
 2. Msze św. od poniedziałku do soboty o godz. 18 oraz o godz. 7 w środę, czwartek i w sobotę. W niedzielę Msze św. o godz. 8, 10, 12 i 18.
 3. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 8 do 18. Codziennie o godz. 20:30 różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy! W poniedziałek modlimy się w intencji dzieci nienarodzonych. Rodzice, którzy oczekują narodzin dziecka mogą na zakończenie Mszy św. otrzymać specjalne błogosławieństwo. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia we wtorek o godz. 15. Godzinki w niedzielę o godz. 7:30. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa są transmitowane na żywo. Wyjątkowo nie będzie Różańca w poniedziałek. Prosimy by wszyscy zorganizowali to nabożeństwo w swoich domach z bliskimi.
 5. Młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek na godz. 18:00. Po Mszy nauka dla młodzieży o godz. 18:45. Na naukę dla młodzieży zapraszamy również młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Zespół młodzieżowy Fide Deo spotyka się na próbie w niedzielę o godz. 17 w kościele.
 6. Bardzo prosimy o składanie Daniny Diecezjalnej. Do końca maja można jeszcze przekazywać 1% podatku od dochodu na budowę windy do naszego kościoła.
 7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy w sobotę na różaniec o godz. 20:30 połączony z Apelem Jasnogórskim a po różańcu na czuwanie modlitewne poprowadzone przez młodzież. Od godz. 21:30 do godz. 8:00 będzie trwała w naszym kościele całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu jako przygotowanie do spotkania z przychodzącym Duchem Świętym. Znajdźmy chęci i siłę by przybyć w nocy choć na krótką rozmowę z Jezusem.
 8. Z ok. 25. rocznicy święceń kapłańskich ksiądz proboszcz odprawi uroczystą Mszę św. w niedzielę 31 maja o godz. 18. Kazanie wygłosi ks. prob. Zbigniew Urny z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Obornikach Wlkp.
 9. Biuro Parafialne czynne we wtorek od godz. 16 do 17 oraz w piątek od godz. 9 do 10. Nadal prosimy załatwiać wszystkie możliwe sprawy drogą internetową.
 10. Rodzice dzieci I Komunijnych, którzy chcą by ich dzieci przystąpiły do sakramentu jeszcze w czerwcu proszeni są o przybycie na spotkanie do kościoła, które odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10. Natomiast wszyscy rodzice mogą odebrać alby, które zostały zamówione dla dzieci. Odbiór w sali portretowej również po mszy o godz. 10.
 11. Zmarł śp. Leopold Mazur z ul. Inowrocławskiej. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 10 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 11:20. Wieczny odpoczynek….