Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2019

 1. Rozpoczęliśmy święty czas rekolekcji. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ojca Piotra Jałako z Zakonu Pijarów. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą z nauką rekolekcyjną w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18. Podczas każdej Mszy św. przeprowadzimy składkę, które będzie przekazana O. Pijarom.
 2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywać będziemy w poniedziałek. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Zostały przygotowane deklaracje dla tych osób, które chciałyby podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Proszę je zabrać ze stolika z gazetami. Wypełnione deklaracje przynosimy w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18. Zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 3. Spotkania grup duszpasterskich: ministranci starsi – czwartek godz. 19, zespół Fide Deo – wyjazd na warsztaty do Błażejewa w piątek po Drodze Krzyżowej z udziałem młodzieży, Duszpasterstwo Młodzieży Radość – piątek godz. 19:00, ministranci młodsi i kandydaci – sobota godz. 10, Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11, zespół dziecięcy Redemi – sobota godz. 12 i niedziela godz. 9:30.
 4. Zapraszamy dzieci do dołączenia do Duszpasterstwa Boże Dzieciaki oraz młodzież do dołączenia do Duszpasterstwa Młodzieży Radość. Informacje u kapłanów.
 5. Poradnia Życia Małżeńskiego czynna w 1 i 3 środę miesiąca o godz. 18:30.
 6. Nabożeństwa: adoracja Najświętszego Sakramentu – w każdy poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30, do Bożego Miłosierdzia – we wtorek, Różaniec – w środę o 17:30, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.
 7. Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
 • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17:30
 • Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 18:30
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17
 1. Koperty na daninę diecezjalną zostały wyłożone na stolikach przy gazetach. Daninę składamy w Wielkim Poście do skrzyni, która znajduje się z tyłu kościoła.
 2. Zbiórka żywności na święta wielkanocne dla potrzebujących trwa do 8 kwietnia. Żywność prosimy składać do kosza w Chacie Polskiej, w biurze parafialnym i w poniedziałki od 16 do 17:30 w Caritasie Parafialnym.
 3. Prosimy o przekazywanie 1% podatku na budowę windy w naszym kościele. Kartki z potrzebnymi informacjami znajdują się przy gazetach.
 1. Trwa nabór do Niepublicznego Przedszkola i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz przy ul. Mińskiej, która znajduje się w naszej parafii. Szkoła może poszczycić się wychowaniem w duchu wartości chrześcijańskich, małymi klasami, 13 miejscem w Wielkopolsce, rodzinną atmosferą, współpracą z uczelniami, realizacją autorskich programów i innowacji. Od września 2019 roku zapraszamy do nowego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kard. Augusta Hlonda.
 2. Młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania z kl. III gimnazjum i VIII SP ma spotkanie po Mszy św. o godz. 12 w kościele.
 3. Zebranie z Rodzicami dzieci I komunijnych będzie we wtorek 2 kwietnia o godz. 19 a odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci w piątek 5 kwietnia o godz. 17.
 4. Ksiądz Arcybiskup z dniem 31 marca zatwierdził Parafialną Radę Duszpasterską w skład której weszli: Magdalena Gogulska, Zdzisław Gotfryd, Anna Grześ, Anna Kaczmarkiewicz, Jadwiga i Łukasz Kałużni, Małgorzata i Tomasz Kujawscy, Maciej Olszański, Jerzy Olszewski, Paweł Szymański, Marlena i Wojciech Trojanowscy, Elżbieta Szuflak, Mateusz Buliński, Paulina Filary i Siostra Halina Wiezling oraz Parafialną Radę Ekonomiczną w skład której weszli: Jerzy Kubicki, Renata Dworzecka, Piotr Manikowski, Marek Trybus i Szymon Gogulski. Życzymy owocnej posługi dla dobra całej naszej Wspólnoty Parafialnej. Zebranie Rad będzie w środę 3 kwietnia o godz. 20.