Ogłoszenia duszpasterskie 24.02.2019

 1. Członkowie Caritas Parafialna zebrali na biednych i potrzebujących 1670 zł.Bóg zapłać!
 1. Przed kościołem zbiórka na budowę balasek w naszym kościele.
 2. Organizujemy pielgrzymkę na Podlasie od 16 do 20 września. Zapisy w zakrystii.
 3. Spotkania grup duszpasterskich: Krąg Biblijny – wtorek godz. 19, ministranci starsi – czwartek godz. 19, Duszpasterstwo Młodzieży Radość – piątek godz. 19:30 – Msza św. w kaplicy Sióstr przy ul. Mińskiej, ministranci młodsi  i kandydaci – sobota godz. 12 – film w sali młodzieży, Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11, zespół młodzieżowy Fide Deo – sobota godz. 12 i niedziela godz. 11, zespół dziecięcy Redemi – niedziela godz. 9:30.
 4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: klasy 8 i gimnazjalne – po Mszy św. o godz. 12 w kościele.
 5. Spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych – po Mszy św. o godz. 10 w kościele a spotkanie dzieci, które pragną przystąpić do I komunii św. – w tym samym czasie w salce młodzieży. Dzieci przynoszą na to spotkanie owieczki, które otrzymują podczas Mszy niedzielnych.
 6. Nabożeństwa: adoracja Najświętszego Sakramentu – w poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30, do Bożego Miłosierdzia – we wtorek, Różaniec – w środę o 17:30, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, do NSPJ w piątek, nabożeństwo I sobót miesiąca – po Mszy św. o godz. 7 odprawionej w int. wynagradzającej za grzechy raniące Niepokalane Serce Maryi.
 7. Z okazji I piątku miesiąca spowiedź święta od godz. 16:30 do 17:30. Podczas spowiedzi Adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i dorosłych o godz. 18 w intencji wynagradzającej za grzechy raniące Najświętsze Serce Pana Jezusa  a dla młodzieży o godz. 19:30 wyjątkowo u Sióstr Miłosierdzia przy ul. Mińskiej. W dniu tym imieniny obchodzi ks. Radosław.
 8. Do chorych kapłani udadzą się o godz. 8 w następujące dni: w czwartek osiedle po stronie kościoła, w piątek bloki przy ul. Krańcowej, w sobotę osiedle po drugiej stronie.
 9. W kaplicy Sióstr Miłosierdzia przy ul. Mińskiej, będzie można pomodlić się i prosić o wstawiennictwo w różnych intencjach Błogosławioną Siostrę Martę Wiecką, Siostrę Miłosierdzia, obecną w świętych relikwiach. Relikwie będą dostępne od poniedziałku 25 lutego do piątku wieczora 1 marca  przez całe dnie. Siostra Marta pracowała na Ukrainie jako misjonarka służąc ubogim i chorym. 30 maja 1904 roku oddała życie jako ofiara miłości, dokonując dezynfekcji pomieszczenia szpitalnego w którym zmarła chora na tyfus. Podjęła się tego świadomie w zastępstwie za młodego człowieka który miał to uczynić, męża i ojca rodziny. Po kilku dniach zarażona tyfusem zmarła, nazwana przez ludzi świętą siostrą Martą.  Została Beatyfikowana przez Benedykta XVI 24 maja 2008 roku we Lwowie. Na zakończenie w piątek wieczorem o godzinie 19.30 zostanie odprawiona w kaplicy Sióstr Msza święta z udziałem naszej młodzieży. Po skończonej Eucharystii będzie można ucałować święte Relikwie. Cieszymy się ogromnie że Siostry dzielą się tym szczególnym darem z Parafią i zapraszają  nas do korzystania  z Bożych łask podczas nawiedzin i modlitwy.
 10. Przypominamy, że od poniedziałku do soboty otwarty jest dolny kościół.
 11. Można przekazać 1% podatku na budowę windy w naszym kościele. Kartki z potrzebnymi informacjami na ten temat znajdują się przy gazetach.
 12. Zapraszamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” z dołączoną kolejną książeczką „5 minut z Bogiem” Można zabierać bezpłatne egzemplarze dwumiesięcznika „Miłujcie się”.