Ogłoszenia duszpasterskie 24.01.2021

  1. Dzisiaj modlimy się za poszkodowanych w wyniku największego trzęsienia ziemi w Chorwacji od 140 lat. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.

 

  1. Msze św. odprawiane są tylko w górnym kościele. Intencja z Mszy św. sobotniej z godziny 16:30 przeniesiona została na godz. 18.

 

  1. W poniedziałek święto Nawrócenie św. Pawła, apostoła i 25 dzień miesiąca więc modlimy się w int. Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy rodziców, którzy czekają na narodziny dziecka na specjalne błogosławieństwo. Msza św. o godz. 18.

 

  1. Spotkania kolędowe w kościele w najbliższym tygodniu o godz. 18: poniedziałek – ulice Trzemeszeńska, Czerniejewska, Witkowska, Powidzka. Wtorek – ulice Swarzędzka, Toruńska, Słupecka. Środa – ulice Konińska, Kolska, Łęczycka. Czwartek – ulice Inowrocławska, Kostrzyńska, Pilska. Piątek – ulice Kruszwicka, Łowicka, Kutnowska, Płocka, Nieszawska. Prosimy by na Mszę św. przynosić wodę w butelce, którą pobłogosławimy po Mszy św. Będzie ona potrzebna do poświęcenia swojego mieszkania. Można również złożyć dodatkową ofiarę kolędową na nasz kościół do skrzyni, która znajduje się za ławkami. Ofiary te będą przeznaczone na wybudowanie ołtarza w powstającej nowej kaplicy pw. Matki Bożej Fatimskiej. W związku ze spotkaniami kolędowymi, przez cały styczeń po Mszach świętych nie ma nabożeństw. Nie ma również poniedziałkowych adoracji Najświętszego Sakramentu. Jeśli komuś nie pasuje wyznaczony dzień to prosimy by przybył na kolędę w dowolnie wybranym dniu kolędowym. Na tym kończymy tegoroczną kolędę, na którą zaprosiliśmy mieszkańców całej naszej parafii.

 

  1. Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21, Godzinki w niedzielę o godz. 7:30, Różaniec w środę o godz. 17:30.

 

  1. Prosimy o przekazywanie 1% podatku od dochodu na budowę windy do naszego kościoła. Na stolikach wyłożone są karki z informacją na ten temat.

 

  1. Zbiórka ministrantów starszych online w czwartek o godz. 19.; Spotkanie „Duszpasterstwa Młodzieży Radość” w piątek podczas Mszy św. o godz. 18. Próba zespołu młodzieżowego „Fide Deo” w niedzielę o godz. 11 w kościele.

 

  1. Kandydaci do bierzmowania z klas 7 i 8 będą mieć swoje spotkania w lutym, szczegóły zostaną podane w przyszłym tygodniu.

 

  1. Za tydzień podsumowanie roku duszpasterskiego 2020.

 

  1. W przyszłą niedzielę przed kościołem rodzice chłopca chorego na autyzm i padaczkę będą zbierać ofiary na terapię by dziecko zaczęło mówić i wykonywać podstawowe czynności. Rodzina ta mieszka w parafii św. Stanisława Kostki w Poznaniu.