Ogłoszenia duszpasterskie 23.12.2018

 1. Na ogrzewanie kościoła i salek parafialnych zebraliśmy przed tygodniem 1500 zł. Bóg zapłać!
 2. Ksiądz prob. Marek Brdęk zebrał na remont swojego kościoła 8 tys. zł. i bardzo serdecznie dziękuje w imieniu całej wspólnoty parafialnej za ten wielki dar serca.
 3. Caritas Parafialna wydała na święta 52 paczki żywnościowe. Ponadto parafianie zorganizowali 35 paczek dla dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali paczki oraz składali produkty żywnościowe w Chacie Polskiej lub dostarczali je na probostwo.
 4. Zespół dziecięcy „Redemi” – niedziela godz. 9:30 a po Mszy św. spotkanie opłatkowe; zespół młodzieżowy „Fide Deo”- środa godz. 11.
 1. W okresie kolędowym nie będzie poniedziałkowych adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. W sali portretowej można nabywać pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas. Młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży Radość także w sali portretowej rozprowadza sianko na stół wigilijny a także książki papieża Franciszka „Siła powołania” w cenie
 3. 25 zł. oraz płyty z kolędami zespołu Spontaneo. Cena płyty 30 zł.
 4. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela.
 5. W wigilię Bożego Narodzenia Msza św. odprawiona będzie tylko o godz. 7 w kościele.
 6. Uroczystą Pasterkę będziemy przeżywać o północy.
 7. W I i II Święto Bożego Narodzenia Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego. W II święto zbiórka przed kościołem na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 8. W 100. Rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w czwartek 27 grudnia odprawimy Mszę św. w intencji Powstańców Wielkopolskich o godz. 7. W piątek w święto Świętych Młodzianków Męczenników Msza św. o godz. 7. Wszystkie Msze św.  w górnym kościele.
 9. Kolędę rozpoczynamy 27 grudnia. Plan na dni przed Nowym Rokiem:
 • czwartek 27 grudnia – I. ul. Terespolska i Brzeska II. Nowogrodzka parzyste od 2 do 50 III. Nowogrodzka nieparzyste od 1 do 37
 • piątek 28 grudnia – I. Augustowska parzyste 4-34 II. Augustowska nieparzyste 1A – 33 III. Augustowska nieparzyste 53-35 potem Otwocka
 • sobota 29 grudnia – I. Goplańska parzyste 2 – 10A II. Goplańska parzyste 34-12 III. Goplańska nieparzyste 1-37
 • niedziela 30 grudnia – I. Mińska parzyste 2 – 58 II. Mińska nieparzyste od 1 do 53                                                                                                          Kolęda rozpoczyna się o godz. 16, w sobotę o godz. 10 a w niedzielę o godz. 15. Proszę śledzić plan kolędy, gdyż z różnych przyczyn trasa może ulec zmianie.
 1. Zapraszamy dzieci na spotkanie przy żłóbku w czwartek 27 grudnia i w piątek 28 grudnia na godz. 12.
 2. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Jest to numer świąteczny, podwójny z dołączonym modlitewnikiem 5 minut dla Boga. Cena 10 zł.