Ogłoszenia duszpasterskie 23.02.2020

 1. Wskazania pasterskie na Wielki Post.
 2. Na budowę windy zebraliśmy przed dwoma tygodniami 13635 zł. Bóg zapłać! Dzisiaj przed kościołem zbiórka na potrzebujących z naszej parafii.
 3. Nabożeństwa w najbliższym tygodniu: poniedziałek – adoracja NS po Mszy do godz. 19:30; środa – Różaniec o godz. 17:30 a po Mszy o godz. 18 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; Droga Krzyżowa dla dzieci – piątek godz. 17:30; Droga Krzyżowa dla dorosłych i dla młodzieży – piątek godz. 18:30; sobota – Apel Jasnogórski; niedziela – godzinki godz. 7:30; Gorzkie Żale – niedziela godz. 17.
 4. W intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odprawimy Mszę św. we wtorek o godz. 18. Po Mszy św. nabożeństwo w int. dzieci nienarodzonych. Zapraszamy szczególnie tych, którzy podjęli się Duchowej Adopcji oraz matki w stanie błogosławionym. Po Mszy będzie specjalne błogosławieństwo dla rodziców czekających na narodziny dziecka.
 5. Spotkania grup duszpasterskich: Krąg Biblijny – czwartek godz. 18:30 na probostwie; ministranci starsi – czwartek godz. 19; ministranci młodsi – sobota godz. 10; DM Radość – piątek godz. 19:15 – wyjście sprzed kościoła na tramwaj – młodzież udaje się na kolejną Studnie Poznania do kościoła Bożego Ciała – w spotkaniu uczestniczy również ks. biskup Szymon Stułkowski; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11; zespół młodzieżowy Fide Deo – sobota godz. 12 i niedziela godz. 11.
 6. Rodzice Dzieci I Komunijnych będą mieć spotkanie w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 10 w sali portretowej.
 7. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7- w dolnym kościele, 10, 18 i 20. W tym dniu zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji.
 8. Zamontowaliśmy balaski. Bardzo prosimy by Ci którzy mogą przyjmowali Pana Jezusa klęcząc. Pozostali mogę przyjąć w pozycji stojącej. Tam gdzie nie ma balasek – na środku i po bokach – niech klękają te osoby, które czują się na siłach. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy by robiły to w pozycji stojącej. Dnia 9 marca 2005 roku biskupi zgromadzeni na zebraniu plenarnym jednogłośnie przyjęli, że w Polsce Komunii świętej udziela się przez podanie Hostii wprost do ust. Jeżeli jednak ktoś poprosi, gestem wyciągniętej dłoni, o Komunię świętą na rękę, należy mu Jej w taki sposób udzielić. Każdy, kto przyjmowałby Najświętszą Hostię na dłoń, powinien pamiętać o odpowiedniej postawie i ułożeniu rąk. Komunię świętą należy przyjmować na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem, prawą ręką włożyć Hostię do ust; w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od ołtarza.
 9. Wszystkich chłopaków, starszych i młodszych, chcących zostać ministrantami, prosimy o kontakt z ks. Radosławem w zakrystii po Mszach św.
 10. Kandydaci do bierzmowania z klas 7 będą mieć spotkanie po Mszy św. o godz. 12. Kandydaci do bierzmowania z klas 8: grupa księdza w poniedziałek o godz. 19:30.
 11. Zostało jeszcze tylko kilka miejsc wolnych na wrześniową pielgrzymkę na Podlasie. Jeśli majowa pielgrzymka parafialna do Medjugorie ma dojść do skutku to potrzeba jeszcze 3 osób, które muszą się zapisać w najbliższym tygodniu. W innym razie pielgrzymka zostanie rozwiązana. Szczegóły u ks. Radosława.
 12. Już dzisiaj podajemy do wiadomości, że za dwa tygodnie w niedzielę 8 i w poniedziałek 9 marca naszą parafię będzie wizytował ks. bp Grzegorz Balcerek. Prosimy w tych dniach zarezerwować sobie czas na spotkania podczas Eucharystii i na spotkania z grupami duszpasterskimi. Szczegóły za tydzień.
 13. Informacje na temat Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca znajdziemy na stolikach przy gazetach. Tam też jest „Przewodnik Katolicki” z kolejnym modlitewnikiem „5 min z Bogiem” w cenie 6 zł.
 14. Z okazji Tłustego Czwartku młodzież z duszpasterstwa sprzedaje przed kościołem pączki. Dochód przeznaczony zostanie na działalność młodzieży. Zamówiliśmy tysiąc pączków – zachęcamy aby je nabyć i wspomóc naszych młodych parafian. Cena pączka 3 zł.
 15. Zmarli nasi parafianie: śp. Zygmunt Winiarski z ul. Otwockiej. Msza św. pogrzebowa nie została zamówiona – pogrzeb będzie w poniedziałek na Miłostowie od ul. Gnieźnieńskiej o godz. 12:45; śp. Barbara Sołenczew z ul. Krańcowej z bloku 54 – Msza św. pogrzebowa w piątek o godz. 10:30 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Gnieźnieńskiej o godz. 12; śp. Władysław Janiec z ul. Łomżyńskiej – Msza św. pogrzebowa w piątek o godz. 11:30 w kaplicy sióstr przy ul. Mińskiej a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 13:30. Wieczny odpoczynek…