Ogłoszenia duszpasterskie 22.03.2020

  1. Na stolikach przy gazetach znajdziemy koperty na Daninę Diecezjalną, którą składamy w okresie Wielkiego Postu do skrzyni, która znajduje się z tyłu kościoła. Można przekazać daninę na konto, które znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy też o przekazywanie 1% podatku od dochodu na budowę windy w naszym kościele. Ulotki z informacją na stolikach, jak też na stronie internetowej.
  2. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w górnym kościele od godz. 8 do 18 oraz jak zawsze w poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30. Spowiedź święta od poniedziałku do piątku od godz. 16 do 18 oraz przed każdą Mszą św. Prosimy korzystać ze spowiedzi, gdyż nie będzie możliwości wyspowiadania się jak zwykle przed świętami podczas spowiedzi z udziałem innych księży. Wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w każdą niedzielę o godz. 15, sprawowaną w intencji o ustanie epidemii w Polsce i na świecie. Wszystkie Msze św. niedzielne jak również w tygodniu są transmitowane przez profil naszej parafii na facebooku www.facebook.com/ChrystusaOdkupiciela/. Codziennie o godz. 20:30 kapłani odmawiają różaniec bez udziału wiernych, który jest  transmitowany do naszych domów przez Internet. Prosimy by w tym samym czasie wszyscy odmawiali różaniec w swoich rodzinach w duchowej łączności z kapłanami. Msza św. sobotnia o godz. 16:30 jest odwołana a intencja z tej Mszy jest przeniesiona na godz. 18. Również intencje z rannych Mszy św. są przeniesione na wieczorne Msze o godz. 18. Pozostaje Msza św. w sobotę o godz. 7. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się tylko na wyraźne ich życzenie. Zawieszona zostaje posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Wprowadziliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej transmitowane przez media społecznościowe w piątek o godz. 19 oraz nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, które będziemy transmitować we wtorki o godz. 15 z Kiekrza, z miejsca nad jeziorem, gdzie Pan Jezus rozmawiał z siostrą Faustyną Kowalską. Prosimy o liczne włączenie się w godzinie miłosierdzia w tą modlitwę.
  3. Biuro parafialne czynne będzie tylko w środy od godz. 16 do 17 i w piątki od godz. 9 do 10. Zarezerwowane intencje Mszy św. można podawać drogą mailową a ofiary za Mszę można wpłacać na konto parafii z podaniem dnia i godz. Mszy. Zarówno adres mailowy naszej parafii jak i nr konta znajdziemy na stronie internetowej.
  4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada w środę. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Ci którzy chcieliby podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego prosimy by zabrali ze stolików deklaracje, odmówili w domu 25 marca odpowiednią modlitwę, która znajduje się na deklaracjach a podpisane deklaracje dostarczyli do kościoła przy najbliższej okazji.
  5. W Chacie Polskiej jest wystawiony kosz do którego można wkładać produkty żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.
  6. Po wejściu do kościoła znajduje się specjalny płyn na bazie alkoholu do odkażenia rąk. Płyn dozownikiem nakładamy na ręce i wcieramy w dłonie a następnie czekamy na wchłonięcie. Polecamy uwadze!
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  8. Zmarli nasi parafianie: śp. Eugenia Spychała z ul. Krańcowej z bloku 52. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu; śp. Małgorzata Śródecka z ul. Mińskiej. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu; śp. Ewa Warzycha z ul. Krańcowej z bloku 48. Msza św. pogrzebowa będzie we wtorek o godz. 9:15 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Gnieźnieńskiej o godz. 10:40. Wieczny odpoczynek…