Ogłoszenia Duszpasterskie 20.05.2018

 1. Kleryk Filip Byczyński w sobotę otrzymał w Katedrze Poznańskiej święcenia diakonatu. To wielka radość dla całej naszej Wspólnoty parafialnej. Dziękujemy Panu Bogu za dar powołania Filipa.
 2. W sobotę w Katedrze będą święcenia prezbiteratu. Otoczmy alumnów modlitwą.
 3. Przeżywamy Niedzielę Pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Klerycy po Mszach św. będą zbierać ofiary na ten cel.
 4. Na remonty i inwestycje zebraliśmy w ubiegłą niedzielę rekordową sumę 15625 zł. Bóg zapłać!
 5. Członkowie Caritasu przeprowadzą zbiórkę na potrzebujących naszej parafii za tydzień.
 6. Dzieci ze szkoły nr 105 podczas Mszy św. o godz. 12:00 przyjmą Pierwszą Komunię Św.
 7. Młodzież z 3 klas gimnazjum, która przystąpi 30 maja do sakramentu bierzmowania będzie mieć rozliczenie okresu przygotowania w sobotę 26 maja o godz. 12:00 w sali młodzieży. Na spotkanie młodzież przynosi swoje indeksy, opinię katechety i to wszystko o czym informowaliśmy podczas ostatnich spotkań. Próby w kościele przed bierzmowaniem będą 28 i 29 maja o godz. 19:00.
 8. Nabożeństwo majowe codziennie po wieczornej Mszy św. .
 9. Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu:
 • Duszpasterstwo Młodzieży RADOŚĆ – piątek godz. 19:00
 • Ministranci i kandydaci – sobota godz. 10:00
 • Duszpasterstwo Dzieci – sobota godz. od 11:00 do 12:00
 • Zespół dziecięcy – niedziela godz. 9:30
 • Zespół młodzieżowy – niedziela godz. 11:00
 1. Zespół dziecięcy w najbliższy czwartek wystąpi w Śremie na Śremsongu. Gratulujemy dzieciom i ich opiekunom Państwu Niemirom i życzymy udanego występu.
 2. Biuro Parafialne czynne we wtorek i w środę od godz. 16:00 do 17:00 i w piątek od godz. 9:00 do 10:00.
 3. Można się jeszcze zapisywać na naszą parafialną pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Gietrzwałd to jedno z dziewięciu miejsc na świecie gdzie objawienia Matki Bożej zostały uznane przez Kościół i jedyne takie miejsce w Polsce Program pielgrzymki na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.
 4. Trwają zapisy młodzieży na letnie rekolekcje w góry. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
 5. Zachęcamy młodzież aby skorzystała z propozycji wyjazdu nad Lednicę 2 czerwca. Zapisy w zakrystii.
 6. Od poniedziałku do soboty otwarty jest dolny kościół od godz. 9:00 do 17:30. W dni kiedy jest ranna Msza św. otwarty jest już od godz. 6:30.
 7. Festyn Parafialny przeżywać będziemy w niedzielę 17 czerwca od godz. 13:00. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w przygotowanie festynu lub ufundowanie nagród to prosimy o kontakt.
 8. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”.                                                                                                                                                                                                                ks. prob. Tomasz Buliński