Ogłoszenia duszpasterskie 2.12.2018

 1. Na Seminarium Duchowne w Poznaniu zebraliśmy nieco ponad 3 tys. zł. Bóg zapłać! Za tydzień II niedziela miesiąca więc składka przeznaczona będzie na remonty i inwestycje a także na ogrzewanie kościoła. Cena gazu od nowego roku dla instytucji wzrasta o 60%. Dla naszej parafii udało się wynegocjować korzystniejszą cenę – wzrost o 40% co i tak jest bardzo dużym obciążeniem dla nas mając na uwadze to, że w ubiegłym roku to co zebraliśmy nie pokryło kosztów ogrzewania. Dodatkowo będziemy również ogrzewać kościół przed roratami. Zostały zamontowane 3 reflektory, które podświetlają witraż w prezbiterium ale trzeba je zainstalować bliżej okna by efekt był bardziej widoczny.
 2. Przed kościołem Caritas Parafialna przeprowadza zbiórkę na biednych.
 3. W sobotę przezywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o godz. 7 rano. Podczas Mszy św. taca na biedne kościoły w Polsce.
 4. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 5. Od 1. niedzieli Adwentu do 17 grudnia Caritas Parafialna przeprowadza zbiórkę żywności dla potrzebujących, którą można dostarczać do parafii w poniedziałki od godz.16 do 17:30. W Chacie Polskiej tak jak co roku jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe.
 6. Bardzo serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież na Roraty, które będą od poniedziałku do piątku. Prosimy by w roratach brały udział dzieci, które niech przychodzą do kościoła z lampionami. Dzieci tak jak co roku prosimy by przynosiły na roraty serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Spośród nich codziennie będziemy losować trzy piękne figurki Matki Bożej. Dzieci podczas rorat otrzymują plansze i obrazki z pytaniami i zadaniami.
 7. Spotkania grup duszpasterskich: Caritas – środa godz. 17; Ministranci starsi – czwartek godz. 19; Duszpasterstwo Młodzieży Radość – Msza św. -piątek godz. 19:30; Ministranci młodsi – sobota godz. 10:30 wyjście do kina; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11; zespół dziecięcy „Redemi” – niedziela godz. 9:30; zespół młodzieżowy „Fide Deo”- sobota godz. 12 i niedziela godz. 11.
 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30.
 2. Podczas adwentu nie będzie nabożeństw do MB Nieustającej Pomocy i do Bożego Miłosierdzia. W poniedziałek jedna z intencji została zamówiona za żyjących i zmarłych Członków Żywego Różańca. Przed Mszą o godz. 17:30 członkowie ŻR poprowadzą Różaniec.
 3. W tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź święta w piątek od godz. 16 do 17:30. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. dla młodzieży o godz. 19:30. Objazd chorych z posługą sakramentalną: czwartek – osiedle po stronie kościoła, piątek – bloki przy ul. Krańcowej, sobota – osiedle po drugiej stronie ul. Warszawskiej.
 4. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela.
 5. Dzieci z Duszpasterstwa Boże Dzieciaki sprzedają ciastka po Mszach o godzinie 10 i 12. Dochód w całości przeznaczony będzie na działalność duszpasterstwa dzieci.
 6. Od przyszłej niedzieli w sali portretowej będzie można nabyć pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas. Duża świeca w cenie 13 zł. a mała 6 zł. Młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży Radość będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
 7. Bardzo dziękujemy za wieniec adwentowy do kościoła oraz za dekorację adwentową.
 8. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 9. Zmarła ś.p. Maria Lewandowska. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek….