Ogłoszenia duszpasterskie 2.06.2019

 1. Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12 ks. Neoprezbiter Filip Byczyński odprawi swoją Mszę św. prymicyjną. Otoczmy Księdza Filipa naszymi modlitwami.
 3. Ksiądz Neoprezbiter zaprasza wszystkich dorosłych członków grup duszpasterskich na spotkanie przy kawie we wtorek o godz. 19 do salki.
 4. Nabożeństwo czerwcowe każdego dnia po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałki po Mszy św. do godz. 19:30. Msza św. w tym dniu odprawiona będzie za zmarłych i zyjących członków Żywego Różańca. Różaniec w poniedziałek i w środę o godz. 17:30. Nabożeństwo  Apel Jasnogórski w soboty o godz. 21. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedziele o godz. 7:30.
 5. Spotkania grup duszpasterskich w najbliższym tygodniu: Caritas – środa godz. 17; ministranci młodsi i kandydaci – czwartek godz. 17; ministranci starsi – czwartek godz. 19; DM Radość – piątek Msza św. o godz. 19 a następnie spotkanie z rodzicami; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11; zespół młodzieżowy Fide Deo – sobota godz. 12 i niedziela godz. 11; animatorzy – sobota godz. 19.
 6. Kandydaci do bierzmowania klasy 8, 3 gimnazjum i klasy 7 będą mieć spotkanie w niedzielę 16 czerwca po Mszy o godz. 12.
 7. Poradnia Życia Rodzinnego czynna jest w 1 i 3 środę miesiąca o godz. 18:30.
 8. Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 16 czerwca. Prosimy chętnych o fundowanie nagród a także o przynoszenie fantów do zakrystii lub do biura parafialnego. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich pragnących pomóc w organizacji festynu będzie 5 czerwca o godz. 19. Podczas tegorocznego festynu zaśpiewa dla nas zespół Siewcy Lednicy.
 1. Zachęcamy do zapisywania się na wyjazdy wakacyjne: ministrantów – do Warszawy, dzieci – do Błażejewa k. Dolska, młodzieży – na Archidiecezjalne Dni Młodzieży Paradiso do Gostynia oraz na rekolekcje do Koszarawej w Beskidzie Żywieckim.
 2. Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się z rodzicami do ks. Radosława. Zachęcamy także do bycia ministrantami chłopaków ze starszych klas szkoły podstawowej lub średniej.
 3. W tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 16:30 do 17:30. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i dorosłych w int. wynagradzającej za grzechy raniące Najświętsze Serce Pana Jezusa o godz. 18 a dla młodzieży i rodziców młodzieży z DM Radość o godz. 19.
 4. Objazd chorych z posługą sakramentalną: czwartek – osiedle po stronie kościoła, piątek – bloki przy ul. Krańcowej oraz w piątek wyjątkowo chorzy po drugiej stronie ul. Warszawskiej. Początek o godz. 8.
 5. Otrzymaliśmy podziękowanie od Sekcji Polskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie za umożliwienie przeprowadzenia kiermaszu „SOS dla Ziemi Świętej”. Całkowity dochód kiermaszu wyniósł 4 676 zł. Bóg zapłać!
 6. Nasze zespoły parafialne odniosły sukces na tegorocznym Śremsongu. Zespół młodzieżowy Fide Deo zdobył wyróżnienie natomiast zespół dziecięcy Redemi zdobył wyróżnienie specjalne i wystąpił na koncercie galowym. Wyróżnienie to można oglądać na stoliku pod chórem. Gratulujemy!
 7. Zmarli nasi parafianie: śp. Ryszard Rodziejczak z ul. Krańcowej bloku 48. Pogrzeb odbył się w Gnieźnie i śp. Hanna Borowczyk z ul. Pustej. Msza św. pogrzebowa 3 czerwca o godz. 9 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 10:40. Wieczny odpoczynek….