Ogłoszenia duszpasterskie 2.05.2021

 1. Z racji Kwartalnych Dni Modlitw o powołania do służby w kościele gościmy alumna Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu Łukasza Kozłowskiego. Przed kościołem można złożyć ofiarę na Seminarium.

 

 1. Nabożeństwo majowe każdego dnia po wieczornej Mszy św.; różaniec – w środę o 17:30; Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21; Godzinki w niedzielę o godz. 7:30;

 

 1. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w poniedziałek. Msze św. jak w niedzielę. Za zmarłych i żyjących Członków Żywego Różańca odprawimy Mszę św. o godz. 8. Msza św. o godz. 12 sprawowana będzie w intencji Ojczyzny. Nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu. Święto świętych apostołów Filipa i Jakuba przypada w czwartek a uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski w sobotę.

 

 1. Do chorych i starszych ks. proboszcz uda się z posługą sakramentalną w piątek a ks. wikariusz w sobotę. Początek godz. 8.

 

 1. Spowiedź św. w piątek od godz. 16:30 do 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30 do 18. Msza św. wynagradzająca za grzechy raniące Najświętsze Serce Pana Jezusa w I piątek miesiąca o godz. 18. Msza św. dla młodzieży o godz. 19:30.

 

 1. Zbiórka ministrantów starszych w czwartek o godz. 19 w kościele. Wyjście sportowe dla wszystkich ministrantów w sobotę o godz. 10:30. Próba zespołu młodzieżowego „Fide Deo” w niedzielę o godz. 11. Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży Radość w piątek o godz. 19:30 podczas Mszy św. Od 15 maja wznawiamy działalność Duszpasterstwa Boże Dzieciaki – na spotkania zapraszamy wszystkie dzieci od najmłodszych aż do klasy 6 szkoły podstawowej. Od 16 maja na Mszach św. niedzielnych o godz. 10 śpiewać będzie zespół dziecięcy Redemi.

 

 1. Wyjazdy wakacyjne: Ministranci w terminie od 31 lipca do 3 sierpnia; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki w terminie od 5 do 7 sierpnia. Szczegóły wyjazdów i termin zapisów zostaną podane w najbliższym czasie. Młodzież, która rozpocznie od nowego roku szkolnego naukę w 7 klasie szkoły podstawowej może już w wakacje pojechać z DM Radość w Bieszczady od 18 do 29 lipca. Szczegóły u ks. proboszcza.

 

 1. Kandydaci do bierzmowania z klasy 7 będą mieć spotkanie online we wtorek o godz. 19. Szczegóły logowania na stronie parafii w zakładce „sakramenty”/„bierzmowanie”.

 

 1. Prosimy o składanie Daniny Diecezjalnej do skrzyni, która znajduje się za ławkami. Za tydzień w 2. niedzielę miesiąca składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

 

 1. Oprócz „Przewodnika Katolickiego” w cenie 6 zł. jest „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci w cenie 5:90 oraz „Misyjne Drogi”. Cena 5 zł.

 

 1. Zmarli: śp. Janina Woźniak z ul. Konińskiej. Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie we wtorek o godz. 8:30 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 10; śp. Celestyn Przybył z ul. Krańcowej z bloku 50. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w środę o godz. 13 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 14:15; śp. Aleksandra Węcławska z ul. Łomżyńskiej. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w środę o godz. 9:45 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 11:20. Wieczny odpoczynek…