Ogłoszenia duszpasterskie 19.08.2018

 1. Składka remontowa przed tygodniem wyniosła 6347 zł. i w całości została przeznaczona na opłacenie prac związanych z budową mieszkania dla wikariusza. Bardzo dziękuję za te ofiary. Za Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej parafii odprawimy Mszę św. dzisiaj o godz. 18.
 2. Biuro Parafialne czynne w wakacje tylko w środę od godz. 19 do 20.
 3. Nabożeństwa:
 • do Miłosierdzia Bożego we wtorek po Mszy św.
 • Różaniec w środę o 17:30
 • do MB Nieustającej pomocy w środę po Mszy św.
 • do MB z Guadalupe – Patronki życia poczętego w sobotę po Mszy. Zapraszamy także Matki w stanie błogosławionym oraz osoby, które podjęły Duchową Adopcję
 1. Msze św. niedzielne w wakacje: o godz. 8, 10 i 18 oraz w sobotę o godz. 18 w kaplicy. W tygodniu Msze św. tylko o godz. 18.
 2. Święto św. Bartłomieja, apostoła przypada w piątek
 3. Zachęcam do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie zostały uzupełnione wszystkie najważniejsze wydarzenia z życia parafii. Znajdziemy tam najnowszy artykuł Pauliny Filary o rekolekcjach młodzieży w Gorcach oraz zdjęcia.
 4. Młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży Radość ma spotkanie przy ognisku w najbliższy czwartek 23 sierpnia o godz. 19 na naszej polanie piknikowej. Można przyprowadzić młodzież, która nie należy do duszpasterstwa. Kiełbaski będą zapewnione!
 5. Spotkanie Żywego Różańca Archidiecezji Poznańskiej odbędzie się w Tulcach w środę 29 sierpnia o godz. 17. Zainteresowane osoby proszone są o przyjście na spotkanie do salki młodzieży we wtorek o godz. 19. Serdecznie zapraszamy!
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej. Po każdej Mszy św. odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

10.Zapraszamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.

11.Zmarli nasi Parafianie: ś.p. Zdzisław Kiciński – Msza pogrzebowa we wtorek o godz. 12:30 a po niej pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej, ś.p. Eleonora Michałowicz – Msza pogrzebowa w środę o godz. 12:30 a po niej pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej. W środę będzie również Msza pogrzebowa ś.p. Stefanii Biednej o godz. 11, która kiedyś u nas mieszkała. Wieczny odpoczynek…

 1. Dyrektor szpitala przy ul. Mogileńskiej informuje, że jest realizowany program 65+. Mogą z niego korzystać osoby od 65 roku życia zamieszkałe w Poznaniu, których stan zdrowia wymaga rehabilitacji. Projekt realizowany jest w trybie dziennym – turnus 4 tygodniowy w godzinach od 6 do 8. Wymagane jest skierowanie od lekarza specjalisty ubezpieczenia zdrowotnego. Można się zgłosić osobiście lub telefonicznie. Potrzebne informacje znajdziemy w gablocie.